Night Infusion Cream

0 Orders
#La Cure Beaute 005
In stock
6,990L

Description

Night Infusion Cream 50 ml

Rinia e dytë për lëkurën tuaj.

73% e përbërësve natyral

Night Infusion Cream ka revolucionarizuar trajtimet e natës. Kjo krem është formuluar posaçërisht për të përmirësuar pamjen e lëkurës gjatë natës. E pasuruar me dyll blete, vaj argani dhe gjalpë kakao, Night Infusion Cream kombinon përbërës të fuqishëm aktiv duke dhënë rezultate të jashtëzakonshme.

Çfare e bën Night Infusion Cream unik?

Me një formulë që përmban një përzierje të jashtëzakonshme të gjalpit të kakaos, dyllit, vajit të arganit dhe ujit mineral, hidraton dhe rigjallëron dukshëm lëkurën tuaj ndërsa flini.

Vaji i arganit: një nga mrekullitë e natyrës që zbut dhe mbron lëkurën tuaj. Për shkak të përmbajtjes së tij të lartë në vitaminë E, vaji i arganit ka veti kundër-plakjes dhe veprime ristrukturuese për lëkurën tuaj.

Dylli i bletës: i pasur me vitaminë A, dylli i bletëve ka veti hidratuese, tonifikuese dhe qetësuese. Ai mban ujin dhe formon një film të shtrënguar me ujë që ruan nivelet optimale të hidratimit të lëkurës duke e mbrojtur atë nga agresorët e jashtëm (era, ftohja, ndotja).

Gjalpi i kakaos: me vetitë e tij riparuese, ndihmon për të çlodhur, zbutur dhe hidratuar lëkurën.

Uji termik i pasur me minerale nga Salies-de-Béarn: i pasur me 26 elementë minerale, uji nga Salies-de-Béarn ka një përmbajtje minerale më të lartë se Deti i Vdekur. Ajo forcon dhe qetëson pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës, duke lënë një ndjesi të mirëqenies dhe freskisë.

Përbërësit: AQUA (WATER) – GLYCERYN – CETEARYL ETHYLHEXANOATE – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – PROPYLENE GLYCOL – C12-20 ACID PEG-8 ESTER – GLYCERYL STEARATE SE – CETEARYL ALCOHOL – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER – CERA ALBA (BEESWAX) – ETHYLHEXYL COCOATE – GLYCERYL STEARATE – TOCOPHERYL ACETATE – ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL – ALLANTOIN – DISODIUM EDTA – TRIETHANOLAMINE – LAURETH-7 – CETYL PHOSPHATE – C13-14 ISOPARAFFIN – POLYACRYLAMIDE – DIMETHICONE – BHT – SODIUM CHLORIDE – ETHYLHEXYLGLYCERIN – PHENOXYETHANOL – PARFUM (FRAGANCE) – CI 16035 (FD&C Red No. 40) – CI19140 (FD&C Yellow No.5) – LINALOOL – BENZYL SALIYLATE – HEXYL CINNAMAL.

0% Sulfate, Paraben, Vajra Minerale & Laurat Natriumi.

Përdorimi: Aplikojeni në mbrëmje pas Moisture Booster Serum ose direkt në një lëkurë të pastruar. Duke marrë një sasi të vogël, vendosni pika të vogla në mjekër, faqet, ballin dhe qafën. Masazhojeni lehtësisht nga jashtë, duke shmangur zonën delikate të syve.

Skema e rekomanduar nga La Cure Beaute:

  1. Age Fighter Eye Serum
  2. Moisture Booster Face Serum
  3. Night Infusion Cream

Brand

La Cure Beaute

Additional information

Formulimi

Veprimi

, , ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Night Infusion Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by