Normaderm Phytosolution Mattifying Cleansing Cream

0 Orders
#
In stock
1,950L

Description

Normaderm Phytosolution Mattifying Cleansing Cream

125ml

Matifikoni dhe pastroni lëkurën e yndyrshme me Vichy Normaderm Phytosolution Volcanic Mattifying Cleansing Cream, një larje prej balte në shkumë e përshtatshme për lëkurën e ndjeshme që thith vajin dhe eksfolion për një ngjyrë më të ndritshme dhe më të qartë.

E përsosur për lëkurën e prirur ndaj njollave dhe të mbingarkuara, Vichy Normaderm Cleansing Cream përzier një kuartet përbërësish aktivë natyralë që punojnë së bashku për të minimizuar yndyrën e tepërt, pastruar dhe eksfoluar. I njohur për aftësitë e tyre të pastrimit të thellë, 10% argjilë është e mbushur me qymyr për të hequr papastërtitë nga poret, duke nxjerrë papastërtitë, vajin dhe grimcat e ndotjes. Qelizat e vdekura të lëkurës lahen dhe poret nuk bllokohen, duke e lënë lëkurën të rinuar dhe të qartë. Perliti vullkanik – një mineral me origjinë natyrale – thith vajin, duke rezultuar në lëkurë pa shkëlqim dhe të degjeneruar, e butë në prekje dhe e pastruar.

Dhe përbërësi i mrekullueshëm? 0.5% acid salicilik; kjo rregullon prodhimin e sebumit (burimi i yndyrshmërisë) ndërkohë që largon edhe sebumin e tepërt nga lëkura. Parandalon grumbullimin e vajit në poret, gjë që shkakton njolla dhe pika të zeza. Ndërsa, disa pastrues që përpiqen të trajtojnë yndyrën përfundojnë duke hequr vajin tuaj natyral dhe përfundojnë me lëkurën tuaj që prodhon më shumë vaj. Kremi pastrues vullkanik Vichy jo-zhveshës rregullon sebumin, duke lejuar që lëkura të mbetet e balancuar dhe e shëndetshme.

 

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Kategoria

Kozmetike

I përshtatshëm për

Formulimi

Open chat
Powered by