Normaderm Phytosolution Mattifying Mist

0 Orders
#
In stock
2,660L

Description

Normaderm Phytosolution Mattifying Mist

100ml

Vichy Normaderm Phytosolution Mattifying Mist është një llak freskues që mat menjëherë dhe mbron lëkurën. Cilësia është e lehtë dhe aplikohet në mënyrë të barabartë mbi lëkurën, duke dhënë një efekt të menjëhershëm mat. Formula është hipoallergjike dhe e testuar dermatologjikisht, e përshtatshme për lloje të kombinuara të lëkurës me vaj, dhe veçanërisht e dobishme për lëkurën e prirur ndaj akneve.

Përveç freskimit dhe zbutjes, ky llak i fytyrës gjithashtu mbron lëkurën nga ndotja. Përmban ujë vullkanik Vichy, i pasur me 15 minerale thelbësore, formula kontribuon jo vetëm në mbrojtjen, por edhe forcimin e lëkurës. Përveç kësaj, aminoacidet ndihmojnë në zvogëlimin e dhjamit të tepërt dhe minimizojnë ndjenjën e yndyrës. Praktike dhe e lehtë për t’u përdorur në lëvizje, kjo formulë funksionon në mënyrë perfekte mbi lëkurën e pastër, por edhe mbi përbërjen. Aplikojeni atë pas grimit ose kremit hidratues të fytyrës për të lyer lëkurën tuaj me një përfundim afatgjatë pa shkëlqim.

Karakteristikat:
Cilësi: e lëngshme;
Çështjet e lëkurës: dhjami i tepërt;
Koha e aplikimit: në mëngjes dhe gjatë gjithë ditës;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: i kombinuar me llojet e lëkurës me vaj, të prirur ndaj akneve dhe i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: pa shkëlqim për tetë orë, thith yndyrën e tepërt dhe matton lëkurën, freskon lëkurën dhe mbron nga ndotja në të njëjtën kohë, plotësisht në përputhje me përbërjen, hipoallergjike.

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by