Normaderm S.O.S Sulfur Anti-Spot Paste

0 Orders
#
In stock
2,150L

Description

Normaderm S.O.S Sulfur Anti-Spot Paste

20ml

Vichy Normaderm S.O.S. Pasta kundër squfurit është formuluar posaçërisht për lëkurën e prirur ndaj akneve duke ndihmuar në tharjen e papërsosmërive të lokalizuara duke qetësuar lëkurën. Përmban 10% squfur, ai ka aftësinë të thithë dhjamin e tepërt dhe të ndihmojë në përshpejtimin e procesit të pjekjes së njollave për shkak të vetive të tij bakteriostatike dhe keratolitike. Gjithashtu, Acidi Glikolik në formulën e tij, siguron një efekt të butë qërimi duke ndihmuar në heqjen e qelizave të vdekura dhe stimulimin e rinovimit të qelizave për një lëkurë më të freskët dhe të pastruar. Përveç kësaj, sepse përmban edhe Niacinamide, ndihmon në zvogëlimin e kruajtjes dhe shqetësimit. Me një formulë unike që ka veti anti-inflamatore, bakteriostatike, eksfoluese, keratolitike dhe qetësuese është e përkryer për të ndihmuar shpejt në zvogëlimin e madhësisë, lartësisë dhe skuqjes së puçërrave gjatë natës. Për më tepër, me një aplikues preciz, është gjithashtu shumë praktik dhe i lehtë për t’u aplikuar.

Karakteristikat:
Cilësi: ngjit;
Çështjet e lëkurës: aknet, pikat e zeza, njollat ​​e përsëritura, papërsosmëritë e lokalizuara;
Koha e aplikimit: mbrëmje;
Mosha: 12+;
Lloji i lëkurës: lëkura e yndyrshme e prirur ndaj akneve, përfshirë lëkurën e ndjeshme;
Përfitimet kryesore: përshpejton procesin e pjekurisë në vend duke zvogëluar madhësinë, lartësinë dhe skuqjen e puçërrës, pastron dhe zbut lëkurën, është hipoallergjik dhe i testuar dermatologjikisht;
Formuluar pa: alkool, aromë, parabene, silikone, sulfate.

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by