Nourishing and Moisturising Cream

0 Orders
#Biolane 007
In stock

Description

Biolane Nourishing and Moisturising Cream

Krem ushqyes dhe hidratues

100 ml

Hidraton në mënyrë të qëndrueshme fytyrën dhe trupin e lëkurës së thatë dhe të ndjeshme të bebes tuaj.

Rezultati: e ushqyer dhe e qetësuar, lëkura e foshnjës rigjen butësinë, zhdërvjelltësinë dhe komoditetin.

Formula e saj ushqyese mbron lëkurën e foshnjës nga agresionet e jashtme.

E pasuruar me gjalpë kakao dhe glicerinë, ndihmon në zvogëlimin e ndjesive të acarimit dhe nxit rigjenerimin e lëkurës.

Kremoze dhe me aromë delikate, përhapet shumë lehtë dhe depërton menjëherë.

– Me origjinë natyrore

– Prodhuar në Francë.

– 0 m+

Udhëzime për përdorim:
Çdo ditë, aplikojeni 1 deri 2 herë në ditë në lëkurë të pastruar dhe të thatë në mënyrë të përsosur, në fytyrë dhe trup, duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonave të thata.

Përbërësit:

AQUA (WATER), GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCOGLYCERIDES, COCO-CAPRYLATE, CETEARYL OLIVATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, SORBITAN OLIVATE, CETEARYL ALCOHOL, CETYL PALMITATE, SORBITAN CAPRYLATE, PARFUM (FRAGRANCE), ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, P-ANISIC ACID, PROPANEDIOL, SODIUM GLUCONATE, SODIUM HYDROXIDE, BENZOIC ACID, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL.

98% e përbërësve me origjinë natyrore

 

 

Brand

Biolane

Biolane: Ekspertizë unike kushtuar lëkurës së foshnjave. Me një histori gati 50 vjeçare, marka Biolane, specialist në higjienën dhe kujdesin për foshnjat, ofron formula, cilësia e të cilave bazohet në tolerancën, natyralitetin dhe efektivitetin. Biolane: Specialist i higjienës dhe kujdesit për fëmijë. Krijuar në 1972 nën udhëheqjen e një farmacisti, Doctor Chabrand, Biolane ka gati 50 vjet ekspertizë në higjienën dhe kujdesin për nevojat e të gjitha foshnjave. Biolane: Për lëkurën e ndjeshme të bebes tuaj. Të gjitha lëndët e para linjës Biolane janë zgjedhur me ashpërsi ekstreme në kritere kërkuese të bazuara në tolerancë të lartë, natyralitet dhe efektivitet. Një vëzhgim i afërt i përbërësve kozmetikë kryhet çdo ditë për të identifikuar substancat shqetësuese ose polemike. Meqenëse siguria e formulave është përparësia e Biolane, produktet e Biolane janë: • Me një mesatare prej 95% përbërës me origjinë natyrore. • Formuluar pa parabene, fenoksietanol, ftalate, MIT ose alkool. Produktet janë "Made in France". Vendi e prodhimit të Biopha Laboratories, me seli në Vendée, plotëson standardet më të rrepta të industrisë farmaceutike: • Certifikimi ISO 22716 -> Praktikat e mira të prodhimit për produktet kozmetike. • Standardi GMP -> Praktikat e mira të prodhimit për Farmaceutikë dhe barna.

Additional information

Grup-mosha

Formulimi

Sasia

100 ml

Paketimi

Veprimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nourishing and Moisturising Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by