NUROFEN CHILDREN 100MG/5MG*150ML

0 Orders
#
In stock
619L

Description

NUROFEN CHILDREN 100MG/5MG*150ML

Shurup me permbajtje ibuprofeni, nje bar antiinfalamtor jo steroid, i cili ka veti te rendesishme analgjezike dhe antipiretike. Rekomandohet ne trajtimin e etheve dhe dhimbjeve.

Per femijet dhe foshnjat (me te rritur se 3 muaj dhe me peshe me shume se 5kg)  keshillohet 20mg/kg peshe ne dite e ndare ne 3-4 doza. Doza maximale ditore eshte 30mg/kg peshe ne dite e ndare ne 3-4 doza.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “NUROFEN CHILDREN 100MG/5MG*150ML”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by