Huile Prodigieuse 50/100 ml

0 Orders
#Nuxe 004
In stock
1,750L 2,730L
Clear selection

Description

Nuxe Huile Prodigieuse

50/100 ml

Vaj i thatë Nuxe ushqen, riparon dhe zbukuron fytyrën, trupin dhe flokët.

Formulë e pasur me 7 vajra të çmuar bimorë:

  1. Vaj tsubaki: i përdorur nga geishat prej vitesh, për të mbrojtur, ushqyer dhe hidratuar flokët dhe lëkurën.
  2. Vaj camellia: i njohur dhe përdorur prej shekujsh në Azi për vetitë e tij ushqyese dhe mbrojtëse.
  3. Vaj argani: vaji organik i arganit përpos vetive ushqyese njihet dhe për vetitë riparuese të flokut të dëmtuar.
  4. Vaj bajamesh të ëmbla: i pasur me omega-6 dhe omega -9, ka efekt të dukshëm ushqyes dhe zbutës në lëkurë.
  5. Vaj Borago: vaji i kësaj bime të egër i rikthen elasticitein e humbur lëkurës.
  6. Vaj lajthie: i pasur me acide yndyrore dhe vitaminë E, ka efekt zbutës dhe hidratues të menjëhershëm.
  7. Vaji i Macadamias: falë teksturës së veçantë, përthitet menjëherë nga epiderma, duke mos lënë aspak ndjesi të pakëndshme në lëkurë. Efekt antioksidues dhe mbrotjës ndaj ndotjes. Zvogëlon pamjen e shenjave të strijave.

Përdorimi:

Mund të përdoret gjatë gjithë vitit, në fytyrën, trupin dhe flokët tuaj.

  • Në fytyrë: aplikojeni një herë në ditë, me lëvizje nga qendra në drejtim të kontureve të fytyrës dhe dekoltesë.
  • Në trup:  masazhoni në zonat e dëshiruara dhe mbi shenjat e strijave, duke përdorur lëvizjet rrethore.
  • Në flokë: aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokëve dhe majat e tyre, sa herë është e nevojshme. Për një efekt më intensiv mund të përdoret në flokë, një herë ose dy herë në javë, si një maskë për 10 minuta para larjes.

Përbërësit:

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, PARFUM/FRAGRANCE, CAMELLIA JAPONICA SEED OIL, TOCOPHEROL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ASCORBIC ACID, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL, BENZYL ALCOHOL [N2212/A].

Brand

Huile Prodigieuse

Nuxe

Për një regjim spektakolar të bukurisë, gama e lëkurës NUXE do të thotë që ju mund të zgjidhni kremin hidratues të fytyrës, kremin kundër plakjes dhe kremin për trupin hidratues më të përshtatshëm për moshën dhe llojin e lëkurës tuaj. NUXE, natyra është produktive.

Additional information

Sasia

100 ml, 50 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Huile Prodigieuse 50/100 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by