Oil Balance

0 Orders
#
In stock
2,860L

Description

Oil Balance

150ml

Masazh kundër lodhjes

TIPARET

VEPRIM P RR QETSIM DHE TONONIM

Guam Scented Massage Oil BALANCE është trajtimi i masazhit për trupin me një aromë me aromë të ëmbël me vajra esenciale të çmuara të PATCHOULI dhe EUCALYPTUS.

I jep lëkurës një ndjenjë të këndshme të mirëqenies, duke e bërë atë shkëlqyese, të tonifikuar dhe më të re.

Ekstrakti i algave të Guamit: i pasur me përbërës aktivë forcues, ai gjithashtu ka një funksion hidratues dhe anti-radikal të lirë

Vaj Rajs: aktivizon prodhimin e kolagjenit duke rikthyer hidratimin natyral të lëkurës

Vaj organik i Jojoba: rigjallëron, rigjeneron dhe qetëson lëkurën e irrituar duke e lënë atë të lëmuar dhe të mëndafshtë

Vaj Limnanthes alba: promovon hidratimin e lëkurës, është një zbutës dhe elasticizues i shkëlqyer për lëkurën. Në sinergji me vitaminën E, për të marrë një veprim efektiv kundër plakjes

Gjalpi Shea: falë pranisë së substancave të pakonifikueshme stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke e bërë lëkurën më elastike dhe të tonifikuar

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by