Oligobs M

0 Orders
#
In stock

Description

Oligobs M

30 tableta

Shtesë ushqimore per shenjat e para të plakjes tek femra.

Oligobs M: Bilanci dhe gjallëria e gruas së sotme. Pasuruar me 75μg selen natyror. Oligobs M është një përzierje e vitaminave, mineraleve për ekuilibrin dhe gjallërinë e grave të sotme. Shtatzënia, lindja e fëmijës, ushqyerja me gji, mbingarkesa fizike dhe/ose mendore, kontracepsioni oral, çrregullimet hormonale, para-menopauza dhe menopauza janë situata të shpeshta në të cilat rriten nevojat mikro-ushqyese. Magnezi përfshihet në funksionin e trurit, muskujve dhe kockave. Zinku stimulon mbrojtjen. Seleni është thelbësor për indet lidhëse, lëkurore, kockore dhe vaskulare. Vitamina B2 ruan një troficitet të mirë të lëkurës, flokëve dhe mukozave. Vitamina B6 është thelbësore në metabolizmin e hemoglobinës dhe proteinave. Vitamina B9 është e nevojshme për shumëzimin e qelizave. Vitamina C mbron qelizat nga radikalet e lira. Vitamina E ka një veprim anti-radikal të lirë. Beta-karoteni është innevojshëm për ushqyerjen e mirë të lëkurës dhe mukozave.

Përdorimi:

1 tabletë në ditë, mundësisht në mëngjes.

Përbërësit:

oksid i rëndë magnezi, agjent grumbullues: celulozë mikrokristaline, Tunikë: hidroksipropil metilcelulozë (E464) (ngjyrues: oksid hekuri i kuq (E172), dioksid titani (E171)), acid askorbik (vitaminë C) (trashës: etilcelulozë) humbet), maja e pasuruar me selen, emulgator: natriumi kroskarmelozë; monohidrat sulfat zinku, acetat DL-alfa-toko-feril (vitaminë E) (agjent bulking: maltodextrin, niseshte e modifikuar, agjent anti-cakes: dioksid silicë), agjent anti-cakes: stearat magnez, kalcium D-pantothenat (vitamina B5) , beta karoten (vitaminë A) (niseshte misri, niseshte e modifikuar, mbështetje: shurup glukoze, antioksidues: dl-alfa-tokoferol, askorbat natriumi), klorhidrat piroksidine (vitaminë B6), riboflavinë (vitaminë B2), acid folik acid (vitaminë B9 ).

Përbërja mund të jetë subjekt i ndryshimeve, prandaj ju këshillojmë që gjithmonë të kontrolloni listën në produktin e blerë.

Brand

Oligobs

Additional information

Firma

Laboratoire CCD

Formulimi

I përshtatshëm për

Veprimi

,

Open chat
Powered by