Osteocare Chewable

0 Orders
#Vitabiotics 013
In stock
1,000L

Description

Osteocare Chewable

Suplement për kockat 30 tableta të përtypshme

Formulim, që synon të sigurojë sasinë e nevojshme të kalçiumit dhe vitaminës D3, për të cilën kemi nevojë. Rekomandohet: -për femra dhe meshkuj mbi 50 vjeç; -gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji; -gjatë dhe pas periudhës së menopauzës. Vitamina D gjendet në formën e saj aktive D3 (cholecalciferol), që normalisht prodhohet gjatë ekspozimit në diell. Ajo është e nevojshme për përthithjen normale të kalçiumit. Përmban gjithashtu kalçium, zink dhe magnez të nevojshëm për mineralizimin e kockave. Magnezi ndihmon dhe në funksionin normal të muskujve. I përshtatshëm për vegjetarianë. Pa ngjyrues artificialë. Pa konservues. Pa laktozë. Pa maja. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Ruhet në temperaturë ambienti. Nuk rekomandohet të përdoret në fëmijë nën 4 vjeç.

Përdorimi: Të rriturit: 2 tableta të përtypshme në ditë. Fëmijët (4-12 vjeç) : 1 tabletë e përtypshmë në ditë. Nuk rekomandohet të tejkalohen dozat ditore të lejuara.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200, Calcium 800 mg 100, Magnesium 300 mg 80, Zinc 10 mg 100, Copper 1000 µg 100, Manganese 0.5 mg 25, Selenium 50 µg 91, Boron 0.6 mg
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units
Calcium Carbonate (Carrier: Maltodextrin), Magnesium Hydroxide (Carrier: Pregelatinised Starch), Sweeteners: Dextrose Monohydrate (Sulphites) & Sucralose, Sucrose (Carrier: Maltodextrin), Flavourings: (Natural Orange [Carrier: Maltodextrin], Orange Flavour Powder [Carrier: Maltodextrin, Antioxidant: D-Alpha Tocopherol Acetate (from Soya), Flavouring, Starch Sodium Octenyl Succinate] & Natural Peppermint Flavour [Carriers: Maltodextrin, Acacia Gum]), Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Zinc Oxide (Carriers: Mono & Diglycerides), Vitamin D (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), DisodiumTetraborate Decahydrate, Copper Sulphate (Carrier: Carnauba Wax), Manganese Sulphate (Carrier: Carnauba Wax), Sodium Selenate

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Lactose gluten

pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Osteocare Chewable”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by