Osteocare Liquid

0 Orders
#Vitabiotics 014
In stock
1,250L

Description

Osteocare Liquid

Suplement për kockat në formë solucioni oral 200ml

Formulim, i përshtatshëm për personat që nuk i pijnë dot tabletat dhe kapsulat. Ka shije portokalli, çka e bën të pëlqyeshëm dhe nga fëmijët. Rekomandohet: -për femra dhe meshkuj mbi 50 vjeç; -gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji; -gjatë dhe pas periudhës së menopauzës; -për formimin e dhëmbëve dhe kockave tek fëmijët. Vitamina D gjendet në formën e saj aktive D3 (cholecalciferol), që normalisht prodhohet gjatë ekspozimit në diell. Ajo është e nevojshme për përthithjen normale të kalçiumit. Përmban gjithashtu kalçium, zink dhe magnez të nevojshëm për mineralizimin e kockave. Magnezi ndihmon dhe në funksionin normal të muskujve. I përshtatshëm për vegjetarianë. Pa gluten. Pa laktozë. Pa konservues. Pa ngjyrues artificiale. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Ruhet në temperaturë ambienti. Nuk rekomandohet të përdoret në fëmijë nën 3 vjeç.

Përdorimi: Të rriturit: 2 lugë çaji 2 herë në ditë. Gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji: 2 lugë çaji 2 herë në ditë. Fëmijët (3-12 vjeç): 2 lugë çaji në ditë. Ideale është marrja bashkë me ushqimin. Pas hapjes ruhet 2˚C-8˚C deri në 8 javë. Nuk rekomandohet të kalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per 2x5ml % EC NRV†
Vitamin D (as D3 150 IU) 3.8 µg 76, Calcium 300 mg 38, Magnesium 150 mg 40, Zinc 6 mg 60
†NRV = Nutrient Reference Value,µg = microgram,
mg = milligram, IU = International Units.
Purified Water, Raw Cane Sugar, Sweetener: Sorbitol, Calcium Carbonate (as Calcium Salt), Magnesium Hydroxide, Thickeners: Veegum & Crosslinked Cellulose Gum, Zinc Gluconate, Natural Flavourings: Mint Oil & Orange Oil, Preservative: Potassium Sorbate, Emulsifier: Polysorbate 80, Stabiliser: Riboflavin Phosphate, Vitamin D (Cholecalciferol).

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Lactose gluten

pa gluten, pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Osteocare Liquid”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by