Perfect Skin Refiner

0 Orders
#Teoxane 005
In stock
12,880L

Description

Perfect Skin Refiner

Trajtim i butë eksfoliues me veprim efektiv gjatë mbrëmjes për rigjenerimin e qelizave të lëkurës.

Përshkrimi:

Krem për rivitalizimin e lëkurës gjatë natës. Me një ekuilibër unik të acidit glikolik dhe teknologjisë hidratuese TEOXANE RHA®, ky krem ​​tepër i lehtë do të rimbushë lëkurën brenda natës. Rekomandohet edhe nga profesionistët e kujdesit shëndetësor. Përzierja optimale e Acidit Glikolik (10%) dhe përbërësve qetësues, do të eksfoliojnë butësisht lëkurën pa e acaruar, ndërkohë që vazhdojnë të hidratojnë me Acid Hyaluronic® TEOXANE.

Përdorimi:

Aplikoni 3 pompime nga produkti në fytyrë dhe qafë të pastruar në mbrëmje. Shmangni kontaktin me sytë, buzët dhe mukozën e dëmtuar. Perfect Skin Refiner mund të përdoret gjithashtu, si një plotësues i procedurave profesionale estetike. Për lëkurë të ndjeshme: përdorni Perfect Skin Refiner një herë në javë dhe rrisni frekuencën sipas tolerancës. Për lëkurën normale: përdorni Perfect Skin Refiner çdo mbrëmje.

Përbërësit:

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCOLIC ACID, ISONONYL ISONONANOATE, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, ARACHIDYL ALCOHOL, DIPENTAERYTHRITYL HEXACAPRYLATE/HEXACAPRATE, GLYCERYL STEARATE SE, GLYCOL PALMITATE, BEHENYL ALCOHOL, POLYACRYLATE-13, BUTYLENE GLYCOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, METHYLPROPANEDIOL, ALLANTOIN, POLYISOBUTENE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, BISABOLOL, CHLORPHENESIN, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, PHOSPHATE BUFFERED SALINE, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, SODIUM HYALURONATE, DISODIUM ACETYL GLUCOSAMINE PHOSPHATE, SODIUM HYALURONATE CROSSPOLYMER-2, DEXTRAN, PALMITOYL TRIPEPTIDE-8, GLUTATHIONE, PYRIDOXINE HCL, THIOCTIC ACID, ACETYL CYSTEINE, LYSINE HCL, VALINE, ISOLEUCINE, LEUCINE, THREONINE, ARGININE, GLYCINE, ZINC ACETATE, PROLINE, COPPER SULFATE

Brand

Teoxane

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e yndyrshme

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Perfect Skin Refiner”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by