Perfectil Original Skin, Hair and Nails

0 Orders
#Vitabiotics 016
In stock
1,870L

Description

Perfectil Original Skin, Hair and Nails

Suplement për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm 30 tableta

Perfectil është një suplement ushqimor i krijuar duke u bazuar tek shprehja ”bukuria vjen nga brenda”. Kombinon 20 substanca të nevojshme për të pasur lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm. Secila nga tabletat përmban: -ekstraktet e farave të rrushit, një burim i mirë i vitaminës E, e cila i jep lëkurës një pamje më rinore dhe rrëzëllitëse, kurse flokut shkëlqimin e munguar; -zink, që parandalon rënien e flokëve pasi ruan ekulibrin hormonal, nxit ndarjen e folikujve të flokëve dhe merr pjesë në sintezën e proteinave që formojnë folikujt; -selen, i cili ka vetinë të aktivizojë enzima me veti antioksiduese që mbrojnë nga stresi oksidativ si dhe nxit rritjen e flokut. Ai mbron lëkurën nga radikalet e lira, parandalon dukurinë e plakjes së lëkurës dhe ul inflamacionin; -biotinë, një vitaminë e grupit B, e cila është tepër e rëndësishme për të pakësuar rënien e flokëve, për të forcuar thonjtë dhe për të patur një lëkurë të shëndetshme. Perfectil mund të përdoret si nga femrat ashtu dhe nga meshkujt, për aq kohë sa është e nevojshme. Pa gluten. Pa laktozë. Pa konservues. Pa ngjyrues artificialë. I përshtatshëm për vegjetarianë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të larta se norma, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë. Nuk përtypet. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit: Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV* Hydrolysed Marine Collagen 200 mg – Horsetail Powder Extract 200 mg – Grape Seed Extract 10 mg – L-Cystine 100 mg – Inositol 200 mg – L-Methionine 50 mg – Co-Q10 5 mg – Citrus Bioflavonoids 15 mg – Natural Mixed Carotenoids 2 mg – Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400 Vitamin E 40 mg α-TE 333 Vitamin C 80 mg 100 Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727 Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286 Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113 Vitamin B6 10 mg 714 Folic Acid 400 µg 200 Vitamin B12 20 µg 800 Biotin 150 µg 300 Pantothenic Acid 40 mg 667 Magnesium 75 mg 20 Iron 14 mg 100 Zinc 15 mg 150 Copper 1000 µg 100 Manganese 2 mg 100 Selenium 165 µg 300 Chromium 40 µg 100 Iodine 200 µg 133 *NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram mg = milligram, IU = International Units. Maltodextrin, Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglyceride, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides], Microcrystalline Cellulose, Stearic Acid), Zinc Sulphate, Ferrous Fumarate, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), L-Cysteine, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Grape Seed Extract, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin (Vitamin B2), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose gluten

pa gluten, pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Perfectil Original Skin, Hair and Nails”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by