Perfectil Platinum Tablets Skin Radiance

0 Orders
#Vitabiotics 017
In stock
5,000L

Description

Vitabiotics Perfectil Platinum Tablets

Ultimate TimeDefy Skin Radiance

Starts from within.

Suplement unik për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm.

30 tableta

Perfectil bazohet në moton ” bukuria vjen nga brenda”. Ai kombinon një sërë elementësh të cilët veprojnë në sinergji njëri me tjetrin për të patur një lëkurë sa më të shëndetshme. Këta elementë shpërndahen nëpërmjet gjakut në të gjitha pjesët e trupit, ku përmendim dhe dermën. Një ndër shkaktarët kryesorë për plakjen e lëkurës është rrezatimi UV. Përveç kësaj ndotja, duhani dhe radikalet e lira ndikojnë pozitivisht në plakjen e lëkurës. Për të luftuar radikalet e lira dhe për të mbrojtur qelizat nga stresi oksidativ Perfectil Platinum përmban vitaminat C, E dhe B12. Vitamina C është e rëndësishme dhe për sintezën e kolagjenit. Vitaminat B2, B3 dhe biotina ndihmojnë në pasjen e një lëkure të shëndetshme, kurse seleni dhe zinku ndihmojnë në forcimin e thonjve. Bio-Marine collagen, lycopene, grape seed and green tea extracts are specific nutrients of this supplement with a positive effect on skin health. Perfectil Platinum është patentë europiane. Pa gluten. Pa maja. Pa konservues. Pa ngjyrues artificialë. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të larta se norma, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët. Përmban sasi të vogla kafeine. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit: Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV* Bio-Marine Collagen (Cartidea) 200 mg — Grape Seed Extract 15 mg — (95% Proanthocyanidins) Pine Bark Extract 8 mg — (95% Proanthocyanidins) Green Tea Extract 20 mg — (Standardised extract 55% polyphenols) Tomato Extract 10 mg — Providing pure Lycopene 0.5 mg — Blackcurrant Seed Oil 50 mg — Alpha Lipoic Acid 40 mg — Co-enzyme Q10 5 mg — Natural Mixed Carotenoids 4mg — Vitamin D (D3 500 IU) 12.5 µg 250 Vitamin E (Natural Source) 50 mg α-TE 417 Vitamin C 90 mg 113 Thiamin (Vit. B1) 4 mg 727 Riboflavin (Vit. B2) 8 mg 286 Niacin (Vit. B3) 18 mg NE 113 Vitamin B6 10 mg 714 Folic Acid 400 µg 200 Vitamin B12 9 µg 360 Biotin 150 µg 300 Pantothenic Acid 40 mg 667 Magnesium 100 mg 27 Iron 12 mg 86 Zinc 15 mg 150 Copper 1000 µg 100 Manganese 0.5 mg 25 Selenium (Yeast Free) 100 µg 182 Chromium 50 µg 125 Iodine 200 µg 133 (from Purified Sea Kelp extract) Silicon 50 mg — L-Cystine 20 mg — *NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram mg = milligram, IU = International Units. Maltodextrin, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Bio-Marine Collagen (from Fish), Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid, [Carriers: Hydroxymethylcellulose, Tartaric Acid]), Silicon Dioxide, Vitamin E Natural Source [D-Alpha Tocopheryl Acetate (from Soya), Calcium Silicate, Silicon Dioxide, Gelatin (from Fish)], Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Microcrystalline Cellulose, Acetylated Monoglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Red Iron Oxide]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Blackcurrant Seed Oil Powder (Gum Acacia, Maltodextrin, Antioxidants [Mixed Natural Tocopherols (from Soya), Ascorbyl Palmitate]), Zinc Sulphate, Alpha Lipoic Acid, Ferrous Fumarate, L-Cysteine, Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Niacin (Nicotinamide), Purified Sea Kelp Extract, Standardised Green Tea Extract (Tea Polyphenols, Catechins, Caffeine 4%), Grape Seed Extract, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Citric Acid, Trisodium Citrate & Maltodextrin]), Tomato Extract, Pine Bark Extract, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Co-Enzyme Q10, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose gluten

Pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Perfectil Platinum Tablets Skin Radiance”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by