Perfectil Plus Hair Extra Support

0 Orders
#Vitabiotics 019
In stock
3,900L

Description

Perfectil Plus Hair Extra Support

Suplement për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm 60 tableta

Perfectil Plus është formuluar specifikisht për meshkuj dhe femra që duan të kenë një lëkurë të shëndetshme, thonj të fortë por mbi të gjitha flokë të shëndetshëm. Ndër elementët kryesorë përmendim biotinën, selenin dhe zinkun të cilët kontribuojnë në forcimin e flokëve. Bakri është i rëndësishëm për ruajtjen e ngjyrës së flokëve, kurse vitamina C merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i domosdoshëm për pasjen e një lëkurë të shëndetshme. Formulimi përmban dhe aminoacide, kolagjen detar, inositol dhe ekstrakte të farave të rrushit. Pa gluten. Pa laktozë. Pa konservues. Pa ngjyrues artificialë. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të larta se norma, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët. Ruhet në temperaturë ambienti.

Përdorimi: Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per 2 tablets % NRV*
Marine Collagen 200 mg — Horsetail Botanical Extract 200 mg — Grape Seed Extract 10 mg — L-Cystine 100 mg — Inositol 200 mg — L-Methionine 50 mg — Co-Q10 5 mg — Citrus Bioflavonoids 15 mg — Betacarotene 2 mg — Vitamin D (as D3 800 IU) 20 µg 400 Vitamin E 40 mg α-TE 333 Vitamin C 80 mg 100 Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727 Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286 Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113 Vitamin B6 10 mg 714 Folic Acid 400 µg 200 Vitamin B12 20 µg 800 Biotin 150 µg 300 Pantothenic Acid 40 mg 667 Magnesium 75 mg 20 Iron 14 mg 100 Zinc 15 mg 150 Copper 1000 µg 100 Manganese 2mg 100 Selenium 165 µg 300 Chromium 40 µg 100 Iodine 200 µg 133 Calcium Carbonate & Microcrystalline Cellulose, Inositol, Horsetail Extract (Equisetum Extract, Silicon Dioxide, Maltodextrin), Marine Collagen (from Fish), Magnesium Hydroxide (Carrier: Maltodextrin), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, L-Cystine, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Purified Talc, Hydroxypropylmethylcellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), L-Methionine, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid [Carrier: Dicalcium Phosphate Dihydrate]), Crosslinked Cellulose Gum, Ferrous Fumarate, Citrus Bioflavonoids, Potassium Iodide (Carriers: Dicalcium Phosphate Anhydrous & Hydroxypropylcellulose), Niacin (as Nicotinamide), Zinc Oxide, Biotin (Carrier: Dicalcium Phosphate Dihydrate), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Grape Seed Extract, Co-Enzyme Q10, Manganese Sulphate, Chromium Chloride.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose gluten

pa laktozë, pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Perfectil Plus Hair Extra Support”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by