PERSEN*100MG 40TABL

0 Orders
#
In stock
412L

Description

PERSEN*100MG 40TABL

Persen eshte medikament bimor me efekt te lehte qetesues. Rrenjet e Valerianes kane efekt qetesues. Qetesojne shenjat e nervozizmit, axhitimit dhe gjithashtu ndihmon ne kthimin e gjumit normal.
Gjethet e melises kane veprim qetesues dhe karminativ dhe shtojne akoma me shume efektin qetesues. Gjethet e menderzes gjithashtu ne bashkeveprim me valerianen perforcojne efektin relaksues.
Keshillohet te perdoret ne te rritur dhe femije mbi 12 vjec.
Ne rastet e axhitimit merren 2-3 tableta Persen 2-3 here ne dite. Ndersa ne rastet e pagjumesise merren 2-3 tableta 1 ore para gjumit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “PERSEN*100MG 40TABL”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by