Phanere Fortifying Vitality Shampoo

0 Orders
#
In stock
1,550L

Description

Phanere Fortifying Vitality Shampoo

250 ml

Shampo trajtuese e formuluar me nje baze shume delikate larese per pastrimin e perditshem te flokeve dhe skalpit. E studiuar per ti dhene jete flokeve kjo shampo ka bashkuar perberesit kryesor te kapsulave ( zink, vitamine B5 dhe B6) me Ginkgo, proteina te orizit dhe Chinchoa e njohur per vetite stimuluese.

Perberesit kryesor:

  • Vitaminat: Vitamina B2 dhe B5 stimulojne qelizat e bulbit per te prodhuar energji. Vitamina B6 eshte thelbesore ne sintezen e proteinave ne vecanti te cisteines dhe keratines. Vitamina B8 eshte e perfshire ne metabolizmin e aminoacideve.  Vitamina C dhe E kane funksionin te mbrojne bulbin dhe ta pergatisin per te mbajtur fijen e flokut ne rritje.
  • Vajrat esenciale: Vaji i boragoskokrrizat e grurit dhe vaji i peshkut sigurojne nje furnizim per  balancen e acideve yndyrore te cilat stabilizojne balancen e qelizave dhe metabolizmin e tyre.
  • Ekstaktet nayrale: E pasur ne vitamina dhe minerale, brewer’s yeast, ekstrakti i proteinave te orizit dhe acerola kompletojne rezervat me ushqim per bulbin e flokut.
  • Zink: Eshte nje element i perfshire ne prodhimin e proteinave si keratina. Gjithashtu shkakton ndarjen qelizore tek floket dhe thonjte. Fale vetise anti-oksiduese ruan bulbin nga plakja premature.

Perdorimi:

Aplikohet nje sasi e vogel produkti ne floke te lagur. Masazhohet dhe lihet 2 minuta para se te shplahet.

Brand

Phanere

Phyto

Produktet e flokëve PHYTO u zhvilluan në Francë për të kapur fuqinë shëruese dhe ushqyese të ekstrakteve bimore. Me një linjë të tërë produktesh natyrale për kujdesin e flokëve duke përfshirë shampo, kondicionerë, trajtime dhe produkte stilimi, PHYTO e bën të lehtë rikthimin e flokëve tuaj në bukurinë e tyre natyrore. Të formuluara me mbi 700 ekstrakte botanike, këto produkte natyrale për kujdesin e flokëve janë 95% natyrale për kujdes të butë por efektiv.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Phanere Fortifying Vitality Shampoo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by