Phys-AC Global Soin Anti-Imperfections

0 Orders
#
In stock
2,100L

Description

Phys-AC Global Soin Anti-Imperfections

40ml

Phys-AC Global është një produkt i plotë i kujdesit që përfiton lëkurën në dy mënyra: lëkura shmang ekspozimin ndaj një doze të lartë të përbërësve aktivë të lëshuar njëherësh, dhe gëzon hidratim dhe rehati afatgjatë. Toleranca është e optimizuar. Ky produkt i kujdesit heq dhjamin e tepërt, kufizon ngjitjen e baktereve, (P.Acnes)*, zbut dhe minimizon skuqjen e lidhur me acarimin, eksfolion dhe heq depozitat nga poret. Përveç kësaj, agjentët kompensues hidratues ofrojnë rehati dhe rivendosin ekuilibrin e lëkurës.

Rezultatet klinike: Redukton sebumin me 36%*; Redukton pikat e zeza me 61%**; zvogëlon puçrrat me 31%**.

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by