Phys-AC Hydra Creme Hydratante

0 Orders
#
In stock
2,200L

Description

Phys-AC Hydra Creme Hydratante

40ml

Phys-AC Hydra hidraton, zbut dhe kompenson efektet e trajtimeve që thajnë lëkurën. Formuluar posaçërisht për lëkurën e bërë të brishtë nga tharjet dhe trajtimet irrituese. Hidratues i menjëhershëm dhe afatgjatë falë lëshimit gradual të përbërësve aktivë. Kufizon deskuamimin e tepruar dhe ndjenjat e tendosjes*. E pasur me agjentë hidratues kompensues që ofrojnë rehati dhe rivendosin ekuilibrin e lëkurës. Lejon aplikimin e make-up.

Rezultatet klinike: Ndjesi qetësuese e menjëhershme në lëkurë 90%*; Deskuamimi u zvogëlua ndjeshëm pas 4 ditësh*.

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by