Phys-AC Perfect Fluide Anti-Marques

0 Orders
#
In stock
2,800L

Description

Phys-AC Perfect Fluide Anti-Marques

40ml

Lëngu A-Derma Phys-Ac Perfect Anti-Blemish është një kujdes ultra-lëng për lëkurën e prirur ndaj akneve që ndihmon në të gjitha karakteristikat e këtij lloji të lëkurës. Falë formulës, ajo ndihmon në kontrollin e dhjamit të tepërt, zvogëlon dhe parandalon puçrrat, zbut shenjat e kuqe dhe të hiperpigmentuara të lëna nga shenjat e akneve dhe eksfolon lehtë lëkurën. Kjo e bën atë të përsosur për njerëzit që tashmë janë të rritur dhe ende vuajnë nga aknet, pasi ky lëng gjithashtu siguron nivelet e hidratimit për të parandaluar rrudhat e parakohshme.

Karakteristikat:
Cilësi: krem i lëngshëm;
Çështjet e lëkurës: lëkura e prirur ndaj akneve;
Koha e aplikimit: një herë në ditë, në mëngjes ose në mbrëmje;
Mosha: 10+;
Lloji i lëkurës: lëkurë me vaj deri në kombinim;
Përfitimet kryesore: kontrollon dhe thajnë puçrrat, hidraton lëkurën, zvogëlon shenjat e akneve.

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by