Phytoapaisant Serum Calm

0 Orders
#
In stock
2,500L

Description

Phytoapaisant Serum Calm

50ml

Serumi i trajtimit kundër kruajtjes fitoapaizant është një trajtim për lëkurën e kokës të ndjeshme dhe kruajtëse që siguron lehtësim të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm. Tubi ka një majë që lejon një aplikim të saktë dhe një cilësi që është e lëngshme dhe e lehtë si serum.

Një përzierje prej 97% e përbërësve natyralë është çelësi për një formulë të butë por efikase. Ekstrakti i xinxife ndihmon në zvogëlimin e lirimit të histaminës (përgjegjës për reaksionin inflamator zinxhir), duke kontribuar në zvogëlimin e shqetësimit. Në të njëjtën kohë, lulja e blirit dhe ekstrakti i luleve të pasionit i japin lëkurës së kokës veti qetësuese dhe zbutëse. Pas çdo aplikimi, formula zvogëlon ndjenjën e pickimit dhe kruajtjes, duke përmirësuar menjëherë komoditetin tuaj. Ideale për ata me kruajtje të vazhdueshme dhe kokëfortë që kërkojnë një zgjidhje të lehtë dhe të shpejtë.

Karakteristikat:

Cilësi: serum;
Çështjet e flokëve: kokës e ndjeshme dhe e irrituar, kruajtje kokëfortë;
Koha e aplikimit: kurdo që është e nevojshme;
Mosha: 10+;
Lloji i flokëve: kokës e ndjeshme, të gjitha llojet e flokëve;
Përfitimet kryesore: siguron lehtësim të menjëhershëm të kruajtjes, lehtëson ngushtësinë dhe pickimin në të njëjtën kohë, jep lehtësim të vazhdueshëm, 97% të përbërësve me origjinë natyrore, të testuar nga dermatologu;
Formuluar pa: alkool dhe aromë.

Përbërësit kryesorë:

-Ekstrakti i xinxife ndihmon në zvogëlimin e lirimit të histaminës, duke kontribuar në zvogëlimin e shqetësimit;
-Lulja e blirit e shoqëruar me ekstraktin e luleve të pasionit i jep lëkurës së kokës veti qetësuese dhe zbutëse.

Brand

Phyto

Produktet e flokëve PHYTO u zhvilluan në Francë për të kapur fuqinë shëruese dhe ushqyese të ekstrakteve bimore. Me një linjë të tërë produktesh natyrale për kujdesin e flokëve duke përfshirë shampo, kondicionerë, trajtime dhe produkte stilimi, PHYTO e bën të lehtë rikthimin e flokëve tuaj në bukurinë e tyre natyrore. Të formuluara me mbi 700 ekstrakte botanike, këto produkte natyrale për kujdesin e flokëve janë 95% natyrale për kujdes të butë por efektiv.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by