Phytodefrisant Blow Dry Balm

0 Orders
#
In stock
1,940L

Description

Phytodefrisant Blow Dry Balm

125ml

Balsami Phytodefrisant Anti-Frizz Blow-Dry është një balsam praktik i cili mbron flokët tuaj nga efektet dëmtuese të stilimit të nxehtësisë. Me një strukturë të lehtë, ky balsam jo vetëm që mund të lehtësojë zbërthimin dhe stilimin, por gjithashtu të përmirësojë strukturën dhe shkëlqimin e flokëve me përfitime kundër gërryerjes. Përmban Gomme Guar, Nxjerrjen e Mallow dhe një Kompleks Bimesh ajo hidraton, zbut dhe gjithashtu mbron flokët. Me formulën e saj unike, krijon një vello mbrojtëse mbi fijet e flokëve. Kjo aftësi e lejon atë jo vetëm të mbrojë flokët nga efektet dëmtuese të stilimit të nxehtësisë, por edhe nga lagështia dhe gërvishtja. Përveç kësaj, meqenëse këta përbërës gjithashtu mund të hidratojnë dhe ushqejnë fibrat e flokëve, ky balsam mund të përmirësojë strukturën dhe shkëlqimin e flokëve. Gjithcka, duke përgatitur në mënyrë perfekte flokët për stilimin përmes nxehtësisë, ky balsam ju lejon të krijoni me lehtësi stilin e dëshiruar pa gërvishtje duke i lënë flokët tuaj më të shëndetshëm dhe të butë.

Karakteristikat:
Cilësi: balsam;
Çështjet e flokëve: flokët e gërryer dhe/ose fluturues, flokë të padisiplinuar dhe/ose të pakontrollueshëm;
Koha e aplikimit: para stilimit;
Mosha: 12+;
Lloji i flokëve: flokë të brishtë ose të padisiplinuar;
Përfitimet kryesore: lehtëson stilimin, mbron flokët nga efektet dëmtuese të stilimit të nxehtësisë, mbron flokët nga lagështia, përmirëson strukturën dhe shkëlqimin duke i lënë flokët të ndihen më të butë në prekje, ka 97% përbërës me origjinë natyrore;
Formuluar pa: alkool, aromë, parabene, silikone, sulfate.

Përbërësit kryesorë:
-Gomme Guar formon një mburojë në sipërfaqen e flokëve. Kjo jo vetëm që siguron mbrojtje kundër lagështirës, ​​por gjithashtu ndihmon në mirëmbajtjen e larjes;
-Nxjerrja e Mallow formon një vello mbrojtëse të padukshme mbi fijen e flokëve. Ndihmon në mbajtjen e lagështirës, ​​ndihmon në mbajtjen e fibrave të flokëve të hidratuara dhe të zbutura;
-Kompleksi i Bimëve (Ferula, Rrikë, Matricaria Chamomilla, Sage) hidraton dhe mbron flokët. Ky kompleks jo vetëm që lehtëson krehjen, por gjithashtu i jep flokëve një butësi të këndshme dhe shkëlqim të bukur.

Brand

Phyto

Produktet e flokëve PHYTO u zhvilluan në Francë për të kapur fuqinë shëruese dhe ushqyese të ekstrakteve bimore. Me një linjë të tërë produktesh natyrale për kujdesin e flokëve duke përfshirë shampo, kondicionerë, trajtime dhe produkte stilimi, PHYTO e bën të lehtë rikthimin e flokëve tuaj në bukurinë e tyre natyrore. Të formuluara me mbi 700 ekstrakte botanike, këto produkte natyrale për kujdesin e flokëve janë 95% natyrale për kujdes të butë por efektiv.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by