Phytojoba Moisturizing Care Gel

0 Orders
#
In stock
2,990L

Description

Phytojoba Moisturizing Care Gel

150ml

Xhel hidratues Phytojoba është një pelte e freskët dhe e lehtë që siguron flokë të thatë dhe të shurdhër me hidratim dhe mbrojtje afatgjatë. I mbushur me vetitë natyrale hidratuese të qumështit Jojoba, i cili depërton thellë në fibrat e flokëve për të minimizuar humbjen e ujit, dhe ekstrakti Mauve, i cili formon një vello mbrojtëse mbi fijen e flokëve, kjo formulë freskuese e bën stilimin më të lehtë dhe ofron një përfundim të butë dhe të mëndafshtë floket. Teknologjia unike Hydra-Soin, një ekskluzive e Phyto, përmban tre biopolimere natyrore të cilat, të kombinuara, formojnë një film mbrojtës në sipërfaqen e flokëve dhe lëshojnë përbërës aktivë në zemër të fibrave të flokëve për hidratim të qëndrueshëm.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e flokëve: thatësi, dehidratim, mërzi, humbje e shkëlqimit dhe vitalitetit;
Koha e aplikimit: 2 deri në 3 herë në javë;
Mosha: 10+;
Lloji i flokëve: flokë të thatë, përfshirë ato të ndjeshëm;
Përfitimet kryesore: hidraton flokët pa shtuar peshë, ushqen nga brenda jashtë, parandalon humbjen e tepërt të lagështisë.

Përbërësit kryesorë:
-Qumështi Jojoba depërton thellë në fibrat e flokëve për të përforcuar filmin hidrolipidik dhe për të kufizuar avullimin e ujit nga flokët;
-Ekstrakti i purpurt është një agjent i fuqishëm lagështues që formon një vello mbrojtëse të padukshme mbi fijen e flokëve, duke mbajtur lagështi nga brenda.

Brand

Phyto

Produktet e flokëve PHYTO u zhvilluan në Francë për të kapur fuqinë shëruese dhe ushqyese të ekstrakteve bimore. Me një linjë të tërë produktesh natyrale për kujdesin e flokëve duke përfshirë shampo, kondicionerë, trajtime dhe produkte stilimi, PHYTO e bën të lehtë rikthimin e flokëve tuaj në bukurinë e tyre natyrore. Të formuluara me mbi 700 ekstrakte botanike, këto produkte natyrale për kujdesin e flokëve janë 95% natyrale për kujdes të butë por efektiv.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by