Phytoprogenium Ultra Gentle Shampoo

0 Orders
#
In stock
1,520L

Description

Phytoprogenium Ultra Gentle Shampoo

250ml

Shampo Phytoprogenium Ultra-Gentle është një shampo me përdorim të shpeshtë që promovon ekuilibrin natyror të kokës. I formuluar me një kompleks inteligjent prebiotikësh, ky shampo ultra i butë pastron flokët pa i tharë ato, duke rikthyer shëndetin dhe rehatinë në lëkurën e kokës. I formuluar veçanërisht për pastrimin çdo ditë, ky shampo është gjithashtu ideal për të ri-balancuar lëkurën e kokës gjatë periudhave të shqetësimit ose acarimit. Agjentët e butë të pastrimit sigurojnë që, ditë pas dite, larje pas larje, flokët ruajnë butësinë dhe shkëlqimin e tyre natyral; të gjitha pa yndyrë të shtuar ose vaj.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e flokëve: pastrim i shpeshtë, acarim i kokës dhe/ose siklet;
Koha e aplikimit: çdo ditë, nëse është e nevojshme;
Mosha: 10+;
Lloji i flokëve: të gjitha llojet e flokëve;
Përfitimet kryesore: pastron butësisht flokët pa u tharë, hidraton fibrat e flokëve, ruan dhe përforcon ekuilibrin natyral të kokës, qetëson siklet si dhe acarimin;
Formuluar pa: sulfate.

Përbërësit kryesorë:
Një kompleks unik prebiotikësh promovon praninë e mikroorganizmave të dobishëm në lëkurën e kokës, duke zvogëluar ndërkohë praninë e shtameve të dëmshme;
Qumështi i tërshërës zbut dhe zbut flokët, të gjitha pa shtuar peshë ose yndyrë shtesë;
Ekstrakti i Mallow hidraton fibrat e flokëve, duke përmirësuar butësinë e flokëve si rezultat.

Brand

Phyto

Produktet e flokëve PHYTO u zhvilluan në Francë për të kapur fuqinë shëruese dhe ushqyese të ekstrakteve bimore. Me një linjë të tërë produktesh natyrale për kujdesin e flokëve duke përfshirë shampo, kondicionerë, trajtime dhe produkte stilimi, PHYTO e bën të lehtë rikthimin e flokëve tuaj në bukurinë e tyre natyrore. Të formuluara me mbi 700 ekstrakte botanike, këto produkte natyrale për kujdesin e flokëve janë 95% natyrale për kujdes të butë por efektiv.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by