Pregnacare New Mum Hair and Skin

1 Orders
#Vitabiotics 023
In stock
2,420L

Description

Pregnacare New Mum Hair and Skin

Suplement me vitamina dhe minerale për femra që ushqejnë me gji

56 tableta

Formulim, i cili synon të plotësojë nevojat nutricionale të nënave të reja. Mund të fillohet në cfarëdolloj momenti pas lindjes. Përmban: -vitaminë B12 dhe hekur, të nevojshëm për të pakësuar ndjesinë e lodhjes; -zink dhe selen, të cilët ndikojnë pozitivisht në forcimin e flokut; -vitaminë C, që merr pjesë në sintezën e kolagjenit, një element tepër i rëndësishëm për lëkurën; -biotinë dhe niacinë, që ndihmojnë në pasjen e një lëkure të shëndetshme; -kalçium, një element i domosdoshëm për kockat; -jod, i nevojshëm për sintezën e hormoneve të tiroides dhe funksionimin normal të saj; -vitaminat B6, B12 dhe B2, që marrin pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut. I përshtatshëm për t’u përdorur gjatë ushyerjes me gji. Pa ngjyrues artificialë. Pa gluten. Pa konservues. Pa laktozë. Nuk testohet në kafshë. Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore. Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit. Mund të përmbajë arra. Pregnacare përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm. Ruhet në temperaturë ambienti. Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët.

Përdorimi: Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas ushqimit, të shoqëruara me ujë. Nuk përtypen. Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit:

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Hydrolysed Marine Collagen 200 mg – Silica 20 mg – Citrus Bioflavonoids 15 mg – Co Q10 10 mg – Grape Seed Extract 15 mg – L-Methionine 30 mg – L-Cystine 30 mg – Betacarotene (Natural Source) 2 mg – Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200, Vitamin E 40 mg α-TE 333, Vitamin C 80 mg 100, Thiamin (Vitamin B1) 8 mg 727, Riboflavin (Vitamin B2) 4 mg 286, Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113, Vitamin B6 8 mg 571, Folic Acid 400 µg 200, Vitamin B12 20 µg 800, Biotin 150 µg 300, Pantothenic Acid 40 mg 667, Calcium 400 mg 50, Magnesium 75 mg 20, Iron 14 mg 100, Zinc 15 mg 150, Copper 1000 µg 100, Manganese 0.5 mg 25, Selenium 100 µg 182, Chromium 40 µg 100, Iodine 150 µg 100
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.
Calcium Carbonate (Carrier: Maltodextrin), Hydrolysed Marine Collagen (from Fish), Magnesium Oxide, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Caprilic/Capric Triglycerides, Natural Source Colours: [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Crosslinked Cellulose Gum, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), L-Cysteine, Maltodextrin, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Anti-caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), L-Methionine, Citrus Bioflavonoids, Silica, Niacin (Nicotinamide), Grape Seed Extract, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Co-Enzyme Q10, Vitamin D3 (Cholecalciferol, [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Biotin.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Lactose Gluten

pa gluten, pa laktozë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pregnacare New Mum Hair and Skin”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by