Pregnacare stretch mark Lotion

0 Orders
#Vitabiotics 026
In stock
2,000L

Description

Pregnacare stretch mark Lotion

Locion kundër strijave për përdorim gjatë dhe pas shtatzënisë 200ml.

Pershkrimi : Locion ushqyes, mbrojtës dhe lehtësisht i absorbueshëm nga lëkura, i përshtatshëm për t’u përdorur si gjatë, ashtu dhe pas shtatzënisë. Kombinimi i gjalpit të kakaos, aloe verës, gjalpit shea, vajit të avokados dhe vitaminës E, i jep këtij locioni veti ushqyese, mbrojtëse të lëkurës dhe reduktuese të stijave. I testuar dermatologjikisht. Nuk testohet në kafshë. Nuk përmban ngjyrues artificialë. Vegan. Aromë natyrale.

Përdorimi :Tunde para çdo përdorimi. Aplikohet çdo ditë në zonën e stomakut, kofshëve, gjoksit dhe vitheve, duke shmangur kokat e gjoksit. Masazhohet deri në absorbim të plotë të locionit nga lëkura. Nuk rekomandohet aplikimi në zona të irrituara të lëkurës. Në rast alergjie ndërpritet përdorimi i locionit. Ruhet në një vend t freskët dhe të thatë në temperaturë nën 25˚C. Shmanget kontakti me rrobat pasi mund të lejë shenjë.

Përbërësit : Aqua (Water), Steareth-2, Glycerin, Dimethicone, Panthenol, CI 77947 (Zinc Oxide), Persea Gratissima (Avocado) Oil, Steareth-21, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ethylhexyl Palmitate, Niacinamide, Tocopherol, Phenoxyethanol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-1, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Empetrum Nigrum (Crowberry) Fruit Juice, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Sinensis (Sweet Orange) Peel Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Potassium Sorbate, Calendula Officinalis (Marigold) Extract, Butylated Hydroxytoluene, Ascorbyl Palmitate, Limonene, Linalool, Citral.

Brand

Vitabiotics

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Specifik per

Trupin

Veprimi

, ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pregnacare stretch mark Lotion”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by