Puppy Chicken & Patatoes

0 Orders
#Profine 001
In stock

Description

Puppy Chicken & Potatoes

Natural Chicken & Potato Formula for Puppies and  Junior Dogs

Formula natyrale pulë & patate për këlyshë dhe qen të rinj

Përbërësit:

mish pule 45% (pulë e tharë 25%, vakt pule 20%), misër, yndyrë pule (e ruajtur me tokoferol të përzier, një burim i vitaminës E) 12%, patate 11%, mollë të thata, maja birre, mëlçi pule të hidrolizuara 2%, karkaleca 1.5%, vaj salmon 1%, algat e detit 0,5%, sulfate glukozamine 0,025%, rrënjë çikore (burim i mannan-oligosaccharides) 0,02%, përzierje bimore (kopër, borzilok, sherebel) 0.02%, frukto-oligosaccharides 0.015%, ekstrakt yucca schidigera 0.015%, sulfat chondroitin 0.015%.

Përbërësit analitik:

proteina e papërpunuar 30.0%, përmbajtje yndyre 20.0%, fibër e papërpunuar 2.2%, lagështi 10%, hiri i papërpunuar 7.0%, kalcium 1.6%, fosfor 1.1%, Omega-3 0.31%, Omega-6 2.60%. ME: 4,100 kcal / kg.

Shtesat ushqyese në 1 KG:

Vitaminë A (3a672a) 20,000 IU, vitaminë E (alfa-tokoferol) (3a700) 600 mg, vitaminë D3 (E671) 2,000 IU, klorur choline (3a890) 850 mg, biotinë (3a880) 0.8 mg, niacin (3a314) 18 mg , pantothenat kalciumi (3a841) 15 mg, vitaminë B12 (cianocobalamin) 0.06 mg, vitaminë B2 (riboflavin) 5 mg, vitaminë B1 (3a820) 1.5 mg, vitaminë B6 (3a831) 2 mg, acid folik (3a316) 0.8 mg, hekur (E1) 95 mg, jod (3b201) 0.9 mg, bakër organik (E4) 20 mg, zink organik (E6) 115 mg, mangan organik (E5) 50 mg, selen organik (3b8.10) 0.2 mg, DL-metioninë (3c301) 18 mg, L-lizina (3.2.3) 4 mg.

Udhëzues përdorimi:

Marrja ditore e ushqyesve në një orar të ushqyerit fiks luan një rol kritik në shëndetin e qenushit tuaj. Nëse është e mundur, gjithmonë siguroni kushte të qëndrueshme për ushqimin (vendin dhe kohën), si dhe një tas me ujë të freskët. Nëse keni më shumë se një qen, sigurohuni që secili të ketë tasin e vet të ushqimit. Shërbejeni ushqimin të thatë ose të lagur me supë. Përdorni tabelën e ushqyerjes në paketë për të përcaktuar sasinë e saktë ditore bazuar në moshën e qenushit tuaj dhe peshën e synuar. Mbani qenushin tuaj në gjendje të lartë dhe zhvilloni një marrëdhënie të fortë me të përmes ushtrimeve të rregullta, lojërave dhe përkëdheljes.

Të përdoret para:

Shikoni pjesën e sipërme të qeses. Ruajeni në një vend të thatë të freskët larg nga rrezet e diellit direkte. Nuk ka për qëllim konsumin nga njerëzit.

Adult body weight (kg) 5 kg 10 kg 15 kg 20 kg 25 kg 30 kg 40 kg 50 kg 60 kg 70 kg 80 kg 90 kg
Age (months) / up to 2 50 g 80 g 100 g 125 g 135 g 160 g 175 g 200 g 220 g 240 g 250 g 290 g
2 to 3 50 g 80 g 110 g 135 g 140 g 165 g 190 g 210 g 240 g 260 g 270 g 310 g
3 to 4 75 g 120 g 150 g 180 g 220 g
4 to 6 75 g 125 g 170 g 205 g 245 g
6 to 12 70 g 120 g 160 g 200 g 240 g

Brand

Profine

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

,

Veprimi

Paketimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Puppy Chicken & Patatoes”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by