Rheacalm Lait Micellaire Apaisant

0 Orders
#
In stock
2,000L

Description

Rheacalm Lait Micellaire Apaisant

200ml

Përkujdesje e përditshme pastruese dhe demakijuese
destinuar lëkurave reaktive për të reduktuar reaktivitetin dhe intolerancën.Ofron pastrim perfekt, qetësim dhe zbutje për lëkurat reaktive që kanë ndjesi tërheqjeje, pickimi dhe nxehjeje nga çdo agresion i jashtëm. Me Plantula të Avoine Rhealba me veti anti-irrituese, qetësuese, imuno-rregullatore dhe Vitamine E anti-oksiduese të fuqishme.
Pa parfum, pa paraben, pa alkool, pa ngjyrues.

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by