Rich Cream Super Hydrating

0 Orders
#Ch Bretton 029
In stock
9,490L

Description

Rich Cream Super Hydrating

For Dehydrated Dry and Very Dry Skin

50ml

• Hidraton në thellësi
• Mbron ndaj faktorëve mjedisor

Rich Cream Super Hydrating për fytyrën mbron lëkurën nga ndezja, plasaritja dhe djegia ndërsa ndihmon dhe për të mbrojtur kundër dëmtimit të mëtejshëm të mjedisit. I përthithshëm lehtësisht,  hidraton vazhdimisht lëkurën tuaj nga brenda dhe rikthen nivelin e saj ideal të lagështisë.

Një formulë e fuqishme dhe unike

Alantoina: ndihmon në rigjenerimin e indeve.

Gjalpi i kakaos: lehtëson dhe hidraton lëkurën e thatë.

Aloe Vera: kontribuon në rigjenerimin qelizor. Përmirëson elasticitetin dhe lufton kundër plakjes.

Vaji i arganit: hidraton lëkurën dhe ndihmon në rigjenerimin qelizor.

Për femra me lëkurë shumë të thatë.
Për lëkurat e maturuara.
Për hidratim shtesë gjatë dimrit dhe në ambiente pa lagështi.

Përbërësit:

Aqua (Water) • Glycerin • Cetearyl Ethylhexanoate • Caprylic/Capric Triglyceride • Propylene Glycol • C12-20 Acid PEG-8 Ester • Glyceryl Stearate SE • Cetearyl Alcohol • Butyrospermum Parkii (Shea) Butter • Cera Alba (Beeswax) • Ethylhexyl Cocoate • Glyceryl Stearate • Tocopheryl Acetate • Argania Spinosa Kernel Oil • Allantoin • Disodium EDTA • Triethanolamine • Laureth-7 • Cetyl Phosphate • C13-14 Isoparaffin • Polyacrylamide • Dimethicone • BHT • Sodium Chloride • Ethylhexylglycerin • Phenoxyethanol • Parfum (Fragrance)• Linalool • Benzyl Salicylate • Hexyl Cinnamal• CI 16035 (FD&C Red No. 40) • CI 19140 (FD&C Yellow No. 5).

Mënyra e përdorimit: Në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Brand

Christian Breton

Additional information

Formulimi

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rich Cream Super Hydrating”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by