Rilastil Camouflage Corrective Foundation High Coverage

0 Orders
#Rilastil 015
In stock
2,796L

Description

Përshkrimi

Formulim, i cili synon t’iu ofrojë personave me lëkurë tepër të ndjeshme dhe me parregullsi një mbulim optimal.
Korrigjon irritimet e lëkurës, shenjat e pranishme në të dhe rrathët e zinj poshtë syve.
Kjo vjen në sajë të kombinimit të një sërë përbërësish si:
-ekstrakte të tretshme në ujë të rutinës, të cilat përmirësojnë mikroqarkullimin dhe pakësojnë skuqjen e lëkurës;
-ekstrakte të bimës Schizandra chinensis, që kanë veti të rrisin elasticitetin e lëkurës dhe ta bëjnë atë më të tendosur;
-Dimetilmetoksi Chromanyl Palmitat, që ka veti të zbehë njollat e errëta të pranishme në lëkurë,
-vitaminë B3 & silikon organik që kanë veti të zbehin rrathët e zinj poshtë syve dhe të pakësojnë qeset e formuara aty.
Krahas kësaj, rregullon prodhimin e yndyrës dhe i jep lëkurës një ngjyrë uniforme.
Testuar klinikisht, mikrobiologjikisht dhe deramatologjikisht.
Testuar për nikel, krom, mërkur, kobalt dhe paladium.
Hipoalergjik.
Pa parfum, pa parabene dhe pa derivate të grurit.
Testuar në persona me lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë pas vendosjes së kremit hidratues.
Përhapet në mënyrë uniforme duke nisur nga pjesa e brendshme drejt asaj të jashtme të lëkurës.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Cyclopentasiloxane ● Talc ● Ethylhexyl Methoxycinnamate ● Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone ● Propylene Glycol ● Titanium Dioxide (Nano) ● Phenoxyethanol ● Acrylates/Dimethicone Copolymer ● Sodium Chloride ● Dimethicone/Methicone Copolymer ● Dipotassium Glycyrrhizate ● Magnesium Sulfate ● Methicone ● Sodium Dehydroacetate ● Triethoxycaprylylsilane ● Alumina ● Disteardimonium Hectorite ● Benzoic Acid ● Tetrasodium Edta ● Dehydroacetic Acid ● Propylene Carbonate ● Ethylhexylglycerin ● Glycerin ● Schizandra chinensis Fruit Extract ● Oryza Sativa (Rice) Extract ● Sodium Benzoate ● Potassium Sorbate ● +/- Ci 77891 (Titanium Dioxide) ● Ci 77492 (Iron Oxides) ● Ci 77491 (Iron Oxides) ● Ci 77499 (Iron Oxides).

Brand

Rilastil

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rilastil Camouflage Corrective Foundation High Coverage”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by