Rilastil Lipofusion Intensive Night Cream

0 Orders
#Rilastil 043
In stock
4,250L

Description

Përshkrimi

Formulim, i cili ka për qëllim të luftojë parregullsitë e lëkurës të krijuara nga celuliti.
Në sajë të përbërësve të tij ka veti të pakësojë lipogjenezën, të rrisë lipolizën dhe të nxisë metabolizmin qelizor.
Me përbërës aktivë (Iodotrati®, Zedomina-2®, Vegetable Liposome of Horse-Chestnut) që i japin këtij kremi vetinë të përmirësojë mikroqarkullimin dhe të drenojë lëngjet e tepërta.
Në sajë të Ucpeptide®, Atpeptide® dhe ekstraktit të Euglena Gracilis kremi stimulon lipolizën dhe pakëson lipogjenezën, duke ulur sasinë e yndyrës në organizëm dhe duke dhënë kështu një efekt dobësues.
Vaji esencial i qitros stimulon më tej metabolizmin e indit dhjamor.
Si rezultat lëkura rimodelohet, bëhet më e butë dhe më e hidratuar.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, paladium, krom, mërkur dhe cobalt.
Pa parabenë.
Pa kafeinë.

Përdorimi

Aplikohet kremi në darkë, në
zonat e nevojshme dhe masazhohet me lëvizje rrethore deri në absorbim të plotë të tij nga lëkura.

Përbërësit

Aqua (Water) • Steareth-2 • Paraffinum liquidum (Mineral Oil) • Caprylic/Capric Triglyceride • Ethylhexyl Palmitate • Euglena gracilis Extract • Steareth-21• Dimethicone • Propylene Glycol • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Prunus amygdalus dulcis (Sweet Almond) Oil • Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • TEA-Hydroiodide • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables • Aesculus hippocastanum (Horse Chestnut) Extract • Curcuma zedoaria Root Oil • Zingiber officinale (Ginger) Root Oil • Eugenia caryophyllus (Clove) Flower Oil • Tripeptide-3 • Decapeptide-2 • Escin • Citrus aurantium bergamia (Bergamot) Fruit Oil • Foeniculum vulgare (Fennel) Oil • Cinnamomum zeylanicum Leaf Oil • Piper nigrum (Pepper) Seed Oil • Limonene • Carbomer • Linalool • Cera alba (Beeswax) • Eugenol • Arginine • Citral • Xanthan gum • Glycerin • Cinnamal • Lecithin • Tocopherol • Butylene Glycol • Phenoxyethanol • Ethylhexylglycerin • Benzoic Acid • Potassium Sorbate • Dehydroacetic Acid • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Disodium EDTA.

Brand

Rilastil

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rilastil Lipofusion Intensive Night Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by