Rilastil Micro Moisturizing Fluid

0 Orders
#Rilastil 054
In stock
3,570L

Description

Përshkrimi

Tekstura e lehtë i jep këtij formulimi vetinë që të absorbohet lehtësisht dhe plotësisht nga lëkura.
Emulsion që zbut lëkurën dhe mbush rrudhat e sapoformuara.
Me kombinimin e kompleksit Micro Care, vajin e jojobës dhe vitaminën A në përmbajtje.
Vitamina E, duke qënë se ka veti antioksiduese mbron lëkurën nga radikalet e lira, ndërsa ceramidet e mbrojnë nga faktorët e jashtëm dëmtues.
Emulsionit i është shtuar dhe acidi hialuronik, i cili ka veti të ushqejë dhe hidratojë lëkurën, duke i dhënë asaj një pamje të freskët dhe rinore.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Testuar klinikisht.
Jo komedogjenik.
Pa parabenë.
Pa ngjyrues.
Pa përbërës që rrjedhin nga gruri.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë, në lëkurë të pastruar paraprakisht.
Shërben dhe si bazë për make-up-in.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Dimethicone ● Diethylhexyl Carbonate ● Steareth-2 ● Glycerin ● Ectoin ● PPG-15 Stearyl Ether ● Steareth-21 ● Cetearyl Alcohol ● Isostearyl Avocadate ● Simmondsia Chinensis (Jojoba) Butter ● Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil ● Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer ● Betaine ● Panthenol ● Tocopheryl Acetate ● Sodium Hyaluronate ● Biosaccharide Gum-4 ● Retinol ● Ethyl Linolenate ● Ethyl Oleate ● Ethyl Linoleate ● Squalane ● Arginine ● Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer ● Cetyl Palmitate ● Xanthan Gum ● Sodium Lauroyl Lactylate ● Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate ● Silica ● Isoceteth-10 ● Butylene Glycol ● Pentylene Glycol ● Glycine Soja (Soybean) Oil ● Ceramide NP ● Ceramide AP ● Ceramide EOP ● Cholesterol ● Phytosphingosine ● Carbomer ● Tocopherol ● Acacia Senegal Gum ● Propylene Glycol Alginate ● Phenoxyethanol ● Chlorphenesin ● Benzoic Acid ● Ethylhexylglycerin ● Disodium EDTA ● Parfum (Fragrance) .

Brand

Rilastil

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rilastil Micro Moisturizing Fluid”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by