Rilastil Sun System Baby Spray SPF 50+

0 Orders
#Rilastil 063
In stock
2,744L

Description

Përshkrimi

Formulim i krijuar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme dhe delikate të bebeve tuaja.
Ka një teksturë të lehtë dhe absorbohet plotësisht nga lëkura.
Përmban një kombinim filtrash që ofrojnë mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB.
Parandalon djegien dhe irritimet që mund të vijnë si pasojë e ekspozimit në diell për një kohë të gjatë.
Ushqen lëkurën dhe e bën atë më elastike.
I papërshkrueshëm nga uji (ëater proof).
Testuar dermatologjikisht.
Testuar nën mbikëqyrjen e mjekëve pediatër.
Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe paladium.
Pa parabene, pa parfum, ngjyrues dhe rrjedhës të grurit.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.
Riaplikohet disa herë, në varësi të ekspozimit ndaj rrezatimit.

Përbërësit

Filter System Ethylhexyl Methoxycinnamate • Octocrylene • Methylene bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Titanium Dioxide • Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate INGREDIENTS – INCI UE (USA): Aqua (Water) • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Octocrylene • Methylene bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano) • Caprylyl Methicone • C12-15 Alkyl Benzoate • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Ceteareth-25 • Titanium Dioxide (nano) •Propylene Glycol • Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate • Disodium Ethylene Dicocamide PEG-15 Disulfate • Phenoxyethanol • Decyl Glucoside • Polyester-7 • Neopentyl Glycol Diheptanoate • Glycerin • PPG-15 Stearyl Ether • Alumina • Xanthan Gum • Polyhydroxystearic Acid • Hydrogen Dimethicone • Peucedanum ostruthium Leaf Extract • Buddleja davidii Leaf Extract • Artemisia umbelliformis Extract • Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Schizandra chinensis Fruit Extract • Tocopheryl Acetate •Bisabolol •Oryzanol •Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate •Lactic Acid• Diglycerin Ethylhexylglycerin • Sodium Dehydroacetate•Sodium Benzoate •Potassium Sorbate •o-Cymen-5-ol •Disodium EDTA.

Brand

Rilastil

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rilastil Sun System Baby Spray SPF 50+”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by