Rilastil Sun System Mineral Fluid SPF 50+

0 Orders
#Rilastil 69
In stock
2,352L

Description

Përshkrimi

Formulim i krijuar posaçërisht për lëkurë shume të ndjeshme dhe alergjike.
Ka një teksturë të lehtë që absorbohet plotësisht nga lëkura.
Parandalon irritimet e lëkurës që vijnë nga rrezatimi diellor, nga filtrat e përdorur ose nga parfumt.
Në sajë të kompleksit Pro-DNA parandalon dukurinë e fotoplakjes.
Përmban vetëm filtra fizikë.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, krom, mërkur, kobalt dhe paladium.
Pa parabenë, ngjyrues, parfum dhe derivate të grurit.
Pa filtra kimikë.
Rezistent ndaj ujit.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Tundet para përdorimit. Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.
Riaplikohet disa herë, në varësi të ekspozimit ndaj rrezatimit.

Përbërësit

Zinc Oxide (Nano) ●
Cyclopentasiloxane ● C12-15 Alkyl Benzoate ● Titanium Dioxide (Nano) ● Aqua (Water) ● Dibutyl Adipate ● Diethylhexyl Carbonate ● Cyclohexasiloxane ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● Butylene Glycol ● Bis-Stearyl Dimethicone ● PEG-10 Dimethicone ● Polymethyl Methacrylate ● Silica ● Sodium Chloride ● Artemisia umbelliformis Extract ● Buddleja davidii Leaf Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● Disteardimonium Hectorite ● Glycerin ● Dimethicone ● Glyceryl Stearate ● Dimethiconol ● Bisabolol ● Disodium EDTA ● Oryzanol ● Phenoxyethanol ● Tocopheryl Acetate ● Schizandra chinensis Fruit Extract ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract ● Diglycerin ● PEG-8 ● Ethylhexylglycerin ● Tocopherol ● Sodium Benzoate ● Ascorbyl Palmitate ● Potassium Sorbate ● Ascorbic Acid ● Citric Acid.

Brand

Rilastil

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rilastil Sun System Mineral Fluid SPF 50+”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by