Rilastil Sun System Ultra Light Gel-Cream SPF 50+

0 Orders
#Rilastil 077
In stock
2,352L

Description

Përshkrimi

Xhel-krem jovajor, që absorbohet lehtësisht dhe plotësisht nga lëkura.
Nuk le shenja të bardha në lëkurë.
Parandalon djegjet dhe irritimet që mund të vijnë nga ekspozimi për një kohë të gjatë në diell si dhe dukurinë e fotoplakjes.
Ushqen lëkurën dhe e bën më elastike.
Si pasojë e filtrave që përmban mund të lerë njolla në rroba.
I testuar klinikisht.
I testuar për nikel, mërkur, paladium, krom dhe kobalt.
Rezistent ndaj ujit.
Hipolaergjik.
Pa parabene, ngjyrues dhe derivate të grurit.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.
Riaplikohet disa herë, në varësi të ekspozimit ndaj rrezatimit.

Përbërësit

Sistema Filtrante Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine Ingredients Aqua (Water) • Dibutyl Adipate • Octocrylene • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Alcohol denat. • Glycerin • Potassium Cetyl Phosphate • Diethylhexyl Carbonate • Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol (nano) • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid • Butylene Glycol • Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer •Triethanolamine •Dimethicone •Polymethyl Methacrylate • Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer • Decyl Glucoside • Squalane • Xanthan Gum •Ethylhexylglycerin •Sodium Hydroxide • Diglycerin • PEG-8 •Polysorbate 60 • Peucedanum ostruthium Leaf Extract • Buddleja davidii leaf Extract •Artemisia umbelliformis Extract • Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Schizandra chinensis Fruit Extract • Tocopheryl Acetate •Bisabolol •Oryzanol • Tocopherol • Propylene Glycol •Sorbitan Isostearate • Ascorbyl Palmitate • Ascorbic Acid • Citric Acid• Phenoxyethanol • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate •Disodium EDTA •Parfum (Fragrance).

Brand

Rilastil

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rilastil Sun System Ultra Light Gel-Cream SPF 50+”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by