Royal Jelly Nectar Face Cream

0 Orders
#La Cure Beaute 002
In stock
6,990L

Description

Royal Jelly Nectar Face Cream

Krem rigjenerues ditor

80% e përbërësve janë natyral.

0% Sulfate, Paraben, Fenoksetanol, Vaj mineral, laurat natriumi dhe pa përbërës të marra nga kafshët.

Royal Jelly Nectar është trajtimi përfundimtar, super ushqyes i ditës. Ky krem ​​rigjenerues plotëson kërkesat më të larta të lëkurës suaj. Falë një përzierje të veçantë të përbërësve natyralë, lëkura rigjenerohet ditë pas dite. E pasuruar me ekstrakte Royal Jelly, goji dhe hithra, ky krem ​​kombinon përbërës aktivë të fuqishëm duke dhënë rezultate të jashtëzakonshme. Cilësisht shkrihet në lëkurë, duke lënë një mbulesë freskie dhe një përfundim prej kadifeje jo të yndyrshme.

Çfarë e bën Royal Jelly Nectar të veçantë?

Formula e saj inovative përmban një përzierje të fuqishme të Royal Jelly, ekstrakte goji dhe hithre për të rregulluar lëkurën dhe për të promovuar elasticitetin. Uji i pabesueshëm i mineralizuar nga Salies-de-Béarn jep hidratim përtej krahasimit.

Royal Jelly: një nga thesaret e vërteta të natyrës, ajo stimulon rigjenerimin e qelizave dhe të epidermës, duke parandaluar plakjen e lëkurës. Me një burim të pasur vitaminave dhe mineraleve, Royal Jelly gjithashtu ka virtyte anti-oksiduese.

Ekstrakti i Gojit: me nofkën Çelësi i Rinisë së Përjetshme në Tibet, manaferra e gojit ka veti shumë rigjallëruese. E pasur me vitaminë C, ekstrakti i gojit ndihmon lëkurën tuaj të prodhojë kolagjen.

Ekstrakti i hithrës: një mrekulli e natyrës për të pastruar butësisht lëkurën e ndjeshme. Ndihmon për të zvogëluar skuqjen dhe inflamacionet në lëkurën e mbingarkuar ose të irrituar.

Uji termik i pasur me minerale nga Salies-de-Béarn: i pasur me 26 elementë minerale, uji nga Salies-de-Béarn ka një përmbajtje minerale më të lartë se Deti i Vdekur. Ajo forcon dhe qetëson pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës, duke lënë një ndjesi të mirëqenies dhe freskisë.

Përbërësit: AQUA (WATER) –  PROPYLENE GLYCOL – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – GLYCERYL STEARATE SE – CETEARYL ETHYLHEXANOATE – C12-20 ACID PEG-8 ESTHER – HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER – LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT – ROYAL JELLY – URTICA DOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT – TOCOPHEROL – CARBOMER – SODIUM PCA – CETYL PHOSPHATE – TRIETHANOLAMINE – DECYL OLEATE – BHT – GLYCERIN – SODIUM CHLORIDE – POTASSIUM SORBATE – HYDROXYACETOPHENONE – CAPRYLYL GLUCOL – 1,2-HEXANEDIOL – CITRIC ACID – SORBIC ACID – SODIUM BENZAOTE – PARFUM (FRAGANCE) – CITRAL – BENZYL SALICYLATE – LINALOOL – CITRONELLOL – BUTYPHENYL METHYLPROPIONAL – HEXYL CINNAMAL – EUGENOL – CI 28440 – CI 19140 – CI16255.

Përdorimi: Aplikojeni në mbrëmje pas Moisture Booster Serum. Duke marrë një sasi të vogël, vendosni pika të vogla në mjekër, faqet, ballin dhe qafën. Masazhojeni qetë nga jashtë, duke shmangur zonën delikate të syve.

Skema e rekomanduar nga la Cure Beaute:

  1. Age Fighter Eye Serum
  1. Royal Jelly Nectar Face Cream
  1. Anti-Stress Eye Gel

Brand

La Cure Beaute

Additional information

Formulimi

Veprimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Royal Jelly Nectar Face Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by