Scrub Alga

0 Orders
#
In stock
5,200L

Description

Scrub Alga

Kombinimi i algave GUAM dhe kripës së detit jep një efekt të shkëlqyeshëm eksfolues, i cili ndihmon në pastrimin dhe freskimin e lëkurës.

Vajrat vegjetale kanë një efekt ushqyes, zbutës, i japin lëkurës elasticitet, forcojnë dhe rrisin tonin e saj. Pastrimi ka një efekt aktiv kundër celulitit. Për shkak të efekteve të aromaterapisë të vajrave thelbësorë, shfaqet një efekt tonik.

Mënyra e përdorimit: Aplikojeni pastrimin në lëkurën e lagur me lëvizje të lehta masazhi në lëvizje rrethore. Pas disa minutash, shpëlajeni me ujë. Pastrimi GUAM® përdoret jo më shumë se dy herë në javë. Përdorimi për programet e detoksifikimit është i mundur.

Përbërësit aktivë: ekstrakt alga deti GUAM®, ekstrakt alga deti, kripë deti, fitoextrakt aguliçe, vaj menteje, vaj jojoba, vaj krunde orizi, vaj luledielli, vaj esencial limoni, rozmarinë, vitaminë A.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by