Scrub Energizzante

0 Orders
#
In stock
3,250L

Description

Scrub Energizzante

420gr

Pastrim i bazuar në algat GUAM®, kripë deti dhe një përzierje të vajrave vegjetale dhe esenciale. Ka një efekt lustrues, përmirëson elasticitetin e lëkurës, shtrëngon, tonifikon, ushqen, rigjeneron lëkurën.

Vajrat vegjetale që janë pjesë e pastrimit, kanë një efekt ushqyes, zbutës, i japin lëkurës elasticitet, forcojnë dhe rrisin tonin e saj
Ka veprim anti-celulit.

Metoda e aplikimit: Pastrimi THALASSO mund të përdoret në mënyra të ndryshme – nën dush, në vaskën e nxehtë, në saunë ose në banjën turke.
Nën dush: aplikoni sasinë e nevojshme të pastrimit në lëkurën e lagur të trupit me lëvizje të lehta masazhi, lëreni në trup për disa minuta. Më pas shpëlajeni me shumë ujë.
Në një vaskë të nxehtë: aplikoni Scrub Energy Talasso në një trup të lagur, pastaj zhytuni në vaskën e nxehtë. Pas procedurës, shpëlajeni me shumë ujë.
Në një sauna ose një banjë turke: para se të hyni në një dhomë me avull në një trup të lagur, aplikoni Pastrimin Energy Talasso. Pas procedurës, shpëlajeni me shumë ujë. Pas aplikimit të pastrimit, mos përdorni pastrues me shkumë.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by