Selenium 100mcg

0 Orders
#Solgar 006
In stock
2,240L

Description

Selenium 100mcg

Integrator me selen

Paketim x 100 tableta

Seleni është një mineral esencial që në organizëm gjendet në nivele gjurmë.

Në këtë formulim gjendet në formën e L-selenometioninës.

Ka veti antioksiduese, prandaj është i aftë të mbrojë qelizat nga radikalet e lira dëmtuese.

Seleni ndihmon në riciklimin e vitaminës E, që gjithashtu ka veti antioksiduese.

Forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në mirë-funksionimin e gjendrës tiroide.

Nuk përmban OMGJ.

I çertifikuar për mungesën e glutenit.

I përshtatshëm për t’u përdorur nga veganë.

Nuk përmban derivate të grurit dhe bulmetit.

Pa sojë.

Pa sheqer.

Pa maja.

Pa aromatizues artificialë.

Pa ëmbëlsues.

Pa konservues.

Pa ngjyrues.

I përshtatur me dietën Kosher dhe Halal.

Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.

Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.

Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi: Rekomandohet të merren 1 deri në 2 kapsula në ditë pas ushqimit ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit: Dicalcium Phosphate, Microcrystalline Cellulose, Silica, Vegetable Magnesium Stearate, Vegetable Cellulose,selenium.

Brand

Solgar®

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Veprimi

Lactose Gluten

pa gluten

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Selenium 100mcg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by