Sensibio DS+ Gel Nettoyant Apaisant

0 Orders
#Bioderma 006
In stock
3,143L

Description

Sensibio DS+ Gel Nettoyant Apaisant

  • Një risi e zhvilluar nëpërmjet hulumtimit të ekspertëve të BIODERMA në biologjinë lëkurore, Sensibio DS + Crème lufton burimin e skuqjes dhe skuamave.
  • Kjo ndihmon në kufizimin e përhapjes së infeksionit nga kërpudha Malassezia, irritues që përkeqëson gjendjen e lëkurës të prirur ndaj skuqjeve dhe skuamave.
  • Sensibio DS + Gel pastron lëkurën dhe redukton formimin e shkallëve.
  • A.F. (Dermatological Advanced Formulation) kompleksi natyral i patentuar i cili rrit pragun e tolerancës së lëkurës.

Përdorimi:

Në mëngjes dhe / ose mbrëmje – 7 ditë në javë

Aplikoni Sensibio DS + Gel në lëkurë të lagur.

Shkumezoje, pastaj shpëlaje tërësisht.

Thaje butësisht.

Shmangni kontaktin me sytë.

Përbërësit:

AQUA/WATER/EAU, SODIUM LAURETH SULFATE, COCOBETAINE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, ZINC GLUCONATE, PEG-90 GLYCERYL ISOSTEARATE, SODIUM CHLORIDE, COCOGLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLOYL GLYCINE, DECYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, LAURETH-2, AMMONIUM GLYCYRRHIZATE, LYSINE AZELATE, PYRIDOXINE HCL, UNDECYL ALCOHOL, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE.

Brand

Bioderma

BIODERMA është një markë e bazuar në ekobiologji e cila është në zemër të qasjes së NAOS për të respektuar ekosistemin e lëkurës tuaj dhe për të ruajtur shëndetin e tij.

Additional information

Paketimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Sensibio DS+ Gel Nettoyant Apaisant”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by