Sensibio Rich

0 Orders
#Bioderma 004
In stock
3,185L

Description

Sensibio Rich

Krem trajtues i cili hidraton dhe qetëson lëkurën, forcon biologjikisht rezistencën e lëkurës ndaj sulmeve, dhe rrit pragun e tolerancës tek lëkurat e ndjeshme dhe jotolerante.

Patenta e saj Toleridine ™, nje zbulim biologjik i ri i shoqëruar nga D.A.F. (Dermatological Advanced Formulation) kompleks natyral i ri, ndalon prodhimin e molekulave pro-inflamatore dhe në këtë mënyrë e bën lëkurën të reagojë më pak.

Përbërësi aktiv Enoxolone qetëson menjëherë ndjesinë e mbinxehjes së lëkurës dhe  largon ndjesinë e padepërtueshmërisë duke sjelle rehati në lëkurë.

Sensibio Rich hidraton dhe ristrukturon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke shmangur depërtimin e agjentëve irritues në lëkurë.

Formuluar me përbërës aktivë që janë përzgjedhur rigorozisht për sigurinë e tyre, Sensibio Rich garanton tolerancë optimale.

Përdorimi:

Në mëngjes dhe / ose mbrëmje – 7 ditë në javë

Aplikoni Sensibio Light në fytyrë dhe qafë, pas pastrimit.

Përbërësit:

AQUA/WATER/EAU, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, GLYCERIN, TRIDECYL TRIMELLITATE, GLYCOL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL UNSAPONIFIABLES, XYLITOL, GLYCYRRHETINIC ACID, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOL STEARATE, PEG-2 STEARATE, ACRYLATES/ C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE.

Brand

Bioderma

BIODERMA është një markë e bazuar në ekobiologji e cila është në zemër të qasjes së NAOS për të respektuar ekosistemin e lëkurës tuaj dhe për të ruajtur shëndetin e tij.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Tipi i lëkurës

Lëkurë e ndjeshme, Lëkurë e thatë

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Sensibio Rich”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100

UPSELL PRODUCTS

Delifab Fix

1,600L
(0s)

Classic Toddler Milk

1,740L 3,360L
(0s)

Naso Spray

1,600L
(0s)

Classic Follow On Milk

1,740L 3,360L
(0s)

RD3 Shurup

1,600L
(0s)
Open chat
Powered by