Shower Body Bio

0 Orders
#
In stock
2,340L

Description

Shower Body Bio

250ml

Ka një efekt shumë të këndshëm në lëkurë, nuk është as ftohës as ngrohës, kështu që është gjithashtu i përshtatshëm për t’u përdorur me venat merimangë, problemet e venave dhe lëkurën e ndjeshme.

Për shkak të efektit sinergjik të algave të pastrimit GUAM së bashku me çajin jeshil, argjilën, kripën e detit dhe vajrat esenciale, fango në përbërjen dhe efektin e tij është një trajtim i synuar parandalues i bukurisë kundër celulitit.

Particularlyshtë veçanërisht i përshtatshëm për zonat problematike të trupit, të tilla si krahët, kofshët dhe vithet, të cilat shpesh tentojnë të grumbullojnë ujë.

Fango ka një efekt kullimi optimal dhe eliminon ujin e tepërt dhe toksinat nga lëkura. Lëkura bëhet përsëri e fortë dhe e fortë.

Fushat e aplikimit: kofshët dhe vithet

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by