Shower Gel And Bath Foam

0 Orders
#Biolane 004
In stock
1,200L

Description

Shower Gel And Bath Foam

400ML

Formula e saj e tolerancës së lartë nuk shkakton dhembje/djegje të syvë dhe pastron lëkurën e foshnjës pa e tharë.

E pasur me elementë detarë, zbut lëkurën e foshnjës dhe ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të saj natyral.

Shkuma e saj e lëmuar është ideale për t’u argëtuar me fëmijën dhe për të stimuluar të mësuarit.

Aroma e saj e freskët, delikate, krijon një moment relaksimi të këndshëm.

Me hydra-bléïne®, një përbërës aktiv natyral, i pasur me lipide dhe proteina gruri, ky xhel larës kufizon humbjen e ujit (dehidratimin) dhe hidraton epidermën.

  1. Testuar nën kontrollin dermatologjik.
  2. Formuluar në pH Fiziologjik.
  3. Hipoalergjik.
  4. Pa alkool, pa sapun, pa paraben, pa fenoksietanol dhe pa ftalat.

Përdorimi: 

Si banjë me flluska:  shtypni 2 ose 3 herë në sasinë e ujit qe ju dëshironi. Shpëlajeni tërësisht.

Si xhel dushi: vendosni një sasi xheli  në lëkurën e lagur dhe në  kokë. Më vonë, shpëlajeni tërësisht, pastaj thajini të gjitha palosjet e lëkurës.

Përbërit:

Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Peg-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Coceth Sulfate, Lactic Acid, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Maris Sal, Laureth-2, Sodium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Sodium Sulfate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laminaria Digitata Extract, Potassium Sorbate, Citric Acid, Ci 61570, Ci 19140.

Brand

Biolane

Biolane: Ekspertizë unike kushtuar lëkurës së foshnjave. Me një histori gati 50 vjeçare, marka Biolane, specialist në higjienën dhe kujdesin për foshnjat, ofron formula, cilësia e të cilave bazohet në tolerancën, natyralitetin dhe efektivitetin. Biolane: Specialist i higjienës dhe kujdesit për fëmijë. Krijuar në 1972 nën udhëheqjen e një farmacisti, Doctor Chabrand, Biolane ka gati 50 vjet ekspertizë në higjienën dhe kujdesin për nevojat e të gjitha foshnjave. Biolane: Për lëkurën e ndjeshme të bebes tuaj. Të gjitha lëndët e para linjës Biolane janë zgjedhur me ashpërsi ekstreme në kritere kërkuese të bazuara në tolerancë të lartë, natyralitet dhe efektivitet. Një vëzhgim i afërt i përbërësve kozmetikë kryhet çdo ditë për të identifikuar substancat shqetësuese ose polemike. Meqenëse siguria e formulave është përparësia e Biolane, produktet e Biolane janë: • Me një mesatare prej 95% përbërës me origjinë natyrore. • Formuluar pa parabene, fenoksietanol, ftalate, MIT ose alkool. Produktet janë "Made in France". Vendi e prodhimit të Biopha Laboratories, me seli në Vendée, plotëson standardet më të rrepta të industrisë farmaceutike: • Certifikimi ISO 22716 -> Praktikat e mira të prodhimit për produktet kozmetike. • Standardi GMP -> Praktikat e mira të prodhimit për Farmaceutikë dhe barna.

Additional information

Grup-mosha

Sasia

100 ml, 50 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Shower Gel And Bath Foam”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by