Skin Freshing Fragnance

0 Orders
#Biolane 005
In stock
900L

Description

Skin Freshing Fragnance

200ml

Një formulë e krijuar posaçërisht për të kompletuar higjienën e foshnjës dhe për ta rifreskuar këndshëm foshnjën gjatë gjithë ditës.Qitroja e tij delikate dhe parfumi me aromë lulesh, bazuar në lulemustak dhe bizele të ëmbla e bëjnë kujdesin e lëkurës së foshnjës një moment unik të freskisë dhe kënaqësisë. E pasur me provitaminën B5, përdoret për të zbutur epidermën dhe për të siguruar zhdërvjelltësinë e saj duke ruajtur ekuilibrin natyror të lëkurës.Aromë freskuese e lëkurës Biolane mund të përdoret në siguri të plotë për të sapolindurit.Ultra-i përshtatshëm, prezantimi i tij në formë spray e bën të lehtë dhe të saktë për t’u aplikuar.

Testuar nën kontrollin dermatologjik.
Formuluar në pH Fiziologjik.
Pa alkool, pa sapun, pa paraben, pa fenoksietanol dhe pa ftalate.

Përdorimi: 

Si banjë me flluska:  shtypni 2 ose 3 herë në sasinë e ujit qe ju dëshironi. Shpëlajeni tërësisht.

Si xhel dushi: vendosni një sasi xheli  në lëkurën e lagur dhe në  kokë. Më vonë, shpëlajeni tërësisht, pastaj thajini të gjitha palosjet e lëkurës.

Përbërit:

Aqua, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Laureth-11, Panthenol, Sorbic Acid, Parfum, EDTA Tetrasodium, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben,  CI 16255, Alpha Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamal Alcohol, Citral, Citronellal, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl-3-cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalol.

Brand

Biolane

Biolane: Ekspertizë unike kushtuar lëkurës së foshnjave. Me një histori gati 50 vjeçare, marka Biolane, specialist në higjienën dhe kujdesin për foshnjat, ofron formula, cilësia e të cilave bazohet në tolerancën, natyralitetin dhe efektivitetin. Biolane: Specialist i higjienës dhe kujdesit për fëmijë. Krijuar në 1972 nën udhëheqjen e një farmacisti, Doctor Chabrand, Biolane ka gati 50 vjet ekspertizë në higjienën dhe kujdesin për nevojat e të gjitha foshnjave. Biolane: Për lëkurën e ndjeshme të bebes tuaj. Të gjitha lëndët e para linjës Biolane janë zgjedhur me ashpërsi ekstreme në kritere kërkuese të bazuara në tolerancë të lartë, natyralitet dhe efektivitet. Një vëzhgim i afërt i përbërësve kozmetikë kryhet çdo ditë për të identifikuar substancat shqetësuese ose polemike. Meqenëse siguria e formulave është përparësia e Biolane, produktet e Biolane janë: • Me një mesatare prej 95% përbërës me origjinë natyrore. • Formuluar pa parabene, fenoksietanol, ftalate, MIT ose alkool. Produktet janë "Made in France". Vendi e prodhimit të Biopha Laboratories, me seli në Vendée, plotëson standardet më të rrepta të industrisë farmaceutike: • Certifikimi ISO 22716 -> Praktikat e mira të prodhimit për produktet kozmetike. • Standardi GMP -> Praktikat e mira të prodhimit për Farmaceutikë dhe barna.

Additional information

Grup-mosha

Sasia

100 ml, 50 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Skin Freshing Fragnance”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by