Skincare Gel

0 Orders
#Bio-Oil 001
In stock
1,560L

Description

Skincare Gel

Xhel hidratues për lëkurë të thatë

]50 ml

Uji dhe vaji nuk përzihen njëri me tjetrin, çka bën që vaji të pengojë largimin e ujit.

Xheli Bio-Oil është një formulim 87% vajor, pra një hidratues i fuqishëm dhe një metodë e re efikase për trajtimin e lëkurës së thatë.

Produktet tradicionale të përdorura për lëkurën e thatë janë kryesisht me bazë ujore.

Në momentin që këto produkte bien në kontakt me lëkurën, uji avullon dhe lë një ndjesi freskie.

Bio-Oil duke qënë vajor qëndron në kontakt me lëkurën dhe lë një ndjesi ”ngrohtësie” kur aplikohet. Në një studim klinik me 100 njerëz u pa se Bio-Oil xhel është më efikas në hidratimin e lëkurës krahasuar me produktet e përdorura më herët prej tyre.

Përdorimi: Aplikohet në lëkurë dhe masazhohet deri në absorbim të plotë.

Rekomandohet të përdoret çdo ditë.

Përbërësit:

Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Triisononanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Aqua, Isopropyl Myristate, Urea, Caprylic / Capric Triglyceride, Isosteodiodateodyliodium Siumconium Oxysteactic Alsostearate, C26-28 PCA, Sucrose Laurate, Sucrose Stearate, Lactic Acid, Lanolin, Butylene Glycol, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Bisabolol, Helianthus Annuus Seed Oil, Silica, Glycine Soja Oil, BHT, Retinyl Nino, Acetyl Palmitate, Tocop , Tocopherol, Anthemis Nobilis Flower Oil, Calendula Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Perfume, Citronellol, Farnesol, Limonene, Linalool, CI 17200.

Brand

Bio-Oil

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Veprimi

Specifik për

trupin

Tipi i lëkurës

atopike, Lëkurë e thatë

Paketimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Skincare Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by