Skincare Oil

0 Orders
#Bio-Oil 002
In stock
1,740L

Description

Skincare Oil

Vaj biologjik për lëkurë me shenja dhe strija

125 ml

Bio-Oil është një produkt i krijuar specifikisht për trajtimin e disa problematikave të lëkurës si:

-shenjat; shfaqen kur kemi një dëmtim të lëkurës dhe nis proçesi i rigjenerimit të saj.

Shkak për shfaqjen e tyre është mbiprodhimi i kolagjenit në zonën e dëmtuar;

-strijat; shfaqen në sipërfaqe te lëkurës, kur kemi ndryshime të mëdha dhe të menjëhershme në peshë;

-njollat e errëta në lëkurë; shfaqen si pasojë e mbiprodhimit të melaninës, zakonisht nga ekspozimi i shtuar në diell ose ndryshime hormonale;

-rrudhat; shfaqen si pasojë e pakësimit të prodhimit të kolagjenit dhe elastinës;

-lekurë e dehidratuar.

Bio-oil është një formulim me bazë vajore. Kombinon ekstraktet e bimëve me vitaminat.

Përmban vajin PurCellin, i cili bën që formulimi të absorbohet shpejt dhe plotësisht nga lëkura pa e yndyrosur atë. Përmirëson dhe pakëson shenjat dhe strijat, por nuk i heq totalisht ato. Tonifikon lëkurën, rrit elasticitetin e saj, e hidraton atë dhe pakëson rrudhat.

Sipas një studimi klinik 92% e personave pjesëmarrës, vunë re një përmirësim të dukshëm te shenjave pas 8 javësh përdorim dhe 100% e tyre vunë re pakësim të strijave.

I prodhuar sipas GMP-së.

I testuar klinikisht.

I është nënshtruar vlerësimeve të sigurisë bazuar në rregulloren e EP (Parlamenti Europian) dhe CCPR (Council on Cosmetic Products Regulations).

I sigurt për t’u përdorur gjatë shtatzënisë.

Përdorimi: Aplikohet në lëkurë 2 herë në ditë dhe masazhohet me lëvizje rrethore deri në absorbim të plotë.

Nuk përdoret në zona të irrituara të lëkurës ose në plagë.

Tek gratë shtatzëna përdorimi nis tremujorin e dytë të shtatzënisë.

Rekomandohet të përdoret të paktën 3 muaj.

Përbërësit:

Herbs:
Calendula Officinalis Flower Extract
Lavandula Angustifolia Oil
Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (Antemis Nobilis Flower Oil) (Chamomile Oil)
Vitamins
Retinyl Palmitate (Vitamin A)
Tocopheryl Acetate (Vitamin E)
Oil base
Paraffinum Liquidum
Triisononanoin
Cetearyl Ethylhexanoate
Isopropyl Myristate
Glycine Soja Oil
Helianthus Annuus Seed Oil
Tocopherol
Bisabolol
Rose scent
Perfum
Alpha-Isomethyl Ionone
Amyl Cinnamal
Benzyl Salicylate
Citronellol
Coumarin
Eugenol
Farnesol
Geraniol
Hydroxycitronellal
Limonene
Linalool

Brand

Bio-Oil

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Veprimi

, ,

Specifik për

trupin

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Paketimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Skincare Oil”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by