Spray D’Eau Thermale

0 Orders
#
In stock
1,080L

Description

Spray D’Eau Thermale

150ml

Uji Termik Mineralizues i Vichy lind në vullkanet franceze dhe udhëton në thellësi deri në 4000 metra para se të nxehet në 140 gradë Celsius dhe të hidhet në sipërfaqe. Gjatë rrugëtimit të tij mijëvjeçar, ai thith 15 minerale të cilat i japin fuqinë ujit. Me 11 teste dhe 5 studime klinike, Uji Termal Mineralizues i Vichy-t është vërtetuar klinikisht se forcon funksionin e barrierës së lëkurës dhe ndihmon në përshpejtimin e rinovimit të qelizave sipërfaqësore të lëkurës Me Ndihmon në zbutjen e ndjenjës së lëkurës të ekspozuar ndaj agresorëve të jashtëm dhe e bën atë të duket e shëndetshme dhe me shkëlqim. Një përbërës aktiv 100% i pastër, natyral, hipoallergjik, pa aromë, pa ruajtës.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:

Ekstrakt trëndafili dhe gjalpë shea
Uji mineral Vichy

Brand

Vichy

Vichy është një nga markat më të njohura të kozmetikës farmaceutike në Evropë. Në zemër të një natyre të paprekur, në tokat vullkanike të Auvergne, uji Vichy merr burimin e tij. Gjatë një udhëtimi mijëravjeçar në 4,000 metra thellësi, është i ngarkuar me 15 minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për bukurinë e lëkurës. Uji vullkanik VICHY është përbërësi aktiv bazë në formulat e lëkurës VICHY.

Additional information

Formulimi

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by