Stelatopia Cleansing Gel

0 Orders
#Mustela 020
In stock
2,000L

Description

Stelatopia Cleansing Gel

Përshkrimi Xhel pastrues, për lëkurë shumë të thatë dhe atopike, për përdorim te foshnjat, që në ditët e para të jetës.

Pastron në mënyrë delikate duke ristrukturuar filmin mbrojtës hidrolipidik të lëkurës.

Qetëson gjendjen e diskomfortit & kruarjes së lëkurës.

Pakëson efektin e tharjes së lëkurës pas larjes.

Teksturë në formë xheli, që në kontakt me ujin krijon një shkumë kremoze e cila shpëlahet lehtë.

Nuk djeg sytë.

Përbërës natyralë  rilipidues të patentuar:

• Oléodistillat i lulediellit:  me veti qetësuese, i sjell lipidet e domosdoshme ndërtimit të barrierës së lëkurës.

• Avocado Perséose: ruan pasurinë qelizore të lëkurës, hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës, të agresuar çdo ditë tek lëkurat me tendencë atopike.

• Tensio-aktivë shumë të butë: pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës.

• Glicerinë me origjinë vegjetale: me veti hidratuese kufizon humbjet e ujit nga lekura.

Surfaktant i butë: pastron në mënyrë delikate, duke parandaluar tharjen e lëkurës.

Pa aromë.

KËSHILLA PËRDORIMI:  Që nga dita e parë e lindjes, aplikojeni mbi lëkurë të lagur.

Lajeni trupin dhe fytyrën dhe më pas shpëlajeni.

Thajeni butësisht, pa e fërkuar lëkurën dhe më pas aplikoni Crème Émolliente Stelatopia®.

Mund të përdoret çdo ditë dhe në periudhën e shpërthimit të dermatitit atopik.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik Tolerancë e lartë kutane dhe okulare Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

 

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stelatopia Cleansing Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by