Stelatopia Creme Emolliente 200ml

0 Orders
#Mustela 018
In stock
2,800L

Description

Stelatopia Creme Emolliente 200ml

Përkujdesje emoliente për fytyrë dhe trup që nga dita e parë e lindjes VETITË: 

Hidraton,rilipidon dhe qetëson ndjesinë e kruajtjeve.

Restauron barrierën e lëkurës së alteruar të lëkurave me tendencë atopike.

Përforcon mekanizmat mbrojtëse natyrale të lëkurës falë Avocado Perséose®.

Redukton adezionin e  Staphyloccoccus Aureus(2),duke parandaluar formimin e një biofilmi, veshjen e tij mbrojtëse.

Mbron kapitalin qelizor të lëkurës falë Avocado Perséose®

Përbërës natyralë  rilipidues të patentuar:

• Oléodistillat i lulediellit:  me veti qetësuese, i sjell lipidet e domosdoshme ndërtimit të barrierës së lëkurës.

• Avocado Perséose: ruan pasurinë qelizore të lëkurës, hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës, të agresuar çdo ditë tek lëkurat me tendencë atopike.

 

KËSHILLA PËRDORIMI:

Që nga dita e parë e lindjes*, aplikohet 2 herë në ditë mbi lëkurën e thatë të fytyrës dhe trupit të pastruar më parë me  STELATOPIA® crème lavante.

Krem emolient me formë galenike fluide, që sjell një ndjesi butësie dhe komforti .Përhapet dhe depërton me shpejtësi në epidermë.

Lejon veshjen e menjëhershme.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.

Tolerancë e lartë kutane dhe okulare.

Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% parfum, paraben, ftalate, fenoksietanol,

 

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stelatopia Creme Emolliente 200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by