Stelatopia Creme Gel 200Ml

0 Orders
#Mustela 015
Out of stock
2,000L

Out of stock

Description

Stelatopia Gel Lavante

200Ml

Krem larës për fytyrë dhe trup që nga dita e parë e lindjes.

Pastron me delikatesë duke e mbrojtur lëkurën e bebes dhe të fëmijës.

Qetëson menjëherë ndjesitë e irritimit dhe të tërheqjes.

I fal butësi dhe elasticitet lëkurës.

Nuk djeg sytë.

Me pH fiziologjik.

Përbërës natyralë  rilipidues të patentuar:

• Oléodistillat i lulediellit:  me veti qetësuese, i sjell lipidet e domosdoshme ndërtimit të barrierës së lëkurës.

• Avocado Perséose: ruan pasurinë qelizore të lëkurës, hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës, të agresuar çdo ditë tek lëkurat me tendencë atopike.

• Tensio-aktivë shumë të butë: pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës.

• Glicerinë me origjinë vegjetale: me veti hidratuese kufizon humbjet e ujit nga lekura.

• Pa sapun.

KËSHILLA PËRDORIMI:  Që nga dita e parë e lindjes, aplikojeni mbi lëkurë të lagur.

Lajeni trupin dhe fytyrën dhe më pas shpëlajeni.

Thajeni butësisht, pa e fërkuar lëkurën dhe më pas aplikoni Crème Émolliente Stelatopia®.

Mund të përdoret çdo ditë dhe në periudhën e shpërthimit të dermatitit atopik.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik Tolerancë e lartë kutane dhe okulare Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.

0% parfum, paraben, ftalate, fenoksietanol, EDTA, SLS.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

I përshtatshëm për

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stelatopia Creme Gel 200Ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by